Uncategorized

Uncategorized

Paditet strugani, keqpërdori detyrën zyrtare

Lajmerim Për shkak të dyshimit të bazuar per kryerjen e veprës penale “Keqpërdorim i detyrës zyrtare dhe autorizimeve” , Stacioni I Policisë në Strugë ngriti padi penale kundër 47 vjeçarit nga Struga . I denoncuari i punesuar në Ndermarjet e Pyjeve “Jabllanica” në afersi të fshatit Llakavicë, ka vendosur vulë në 136,5 m3 , prerje…

Reagon Lëvizja Besa për moszbatimin e gjuhës shqipe
Uncategorized

Reagon Lëvizja Besa për moszbatimin e gjuhës shqipe

Të nderuar përfaqësues të mediave, Të nderuar qytetarë, Për çdo ditë kjo qeveri po dëshmon se nuk është e aftë për të implementuar ligjet të cilat me shumë mund dhe sakrificë janë sjellë me një konsensus të brishtë ndëretnik. Qeveria aktuale jo vetëm që nuk po arrin të futë në procedurë parlamentare ligjet të cilat…

Ja shenjat që paralajmërojnë që burri po ju tradhton
Slider, Uncategorized

Ja shenjat që paralajmërojnë që burri po ju tradhton

Tradhtia në një lidhje vjen pa pritur, në formë dhe mënyra nga më të ndryshme. Arsyet që çojnë drejt tradhtisë janë të shumta, si psh: Një jetë e pakënaqshme në çift mes dy palëve; formë hakmarrjeje ndaj partnerit që tradhton; dëshirë për t’u ndjerë i dëshiruar seksualisht; Nostalgjia për kohët e para të dashurisë; nevoja…

Barazia burrë-grua nuk ekziston në asnjë shtet të botës
Slider, Uncategorized

Barazia burrë-grua nuk ekziston në asnjë shtet të botës

Një organizatë e specializuar për barazinë mes burrave dhe grave konfirmoi se asnjë shtet nuk ka arritur një nivel të kënaqshëm barazie mes gjinive, duke e renditur globin shumë larg objektivave të OKB-së në këtë drejtim. Në 2015, shtetet anëtare të Kombeve të Bashkuara miratuan në unanimitet 17 objektiva të zhvillimit të qëndrueshëm, që do…

Audi lidh veturat me semaforët për të arritur gjithnjë dritën e gjelbër
Slider, Uncategorized

Audi lidh veturat me semaforët për të arritur gjithnjë dritën e gjelbër

Prodhuesi gjerman i automjeteve Audi, kërkon të lidhë modelet e tij të reja me semaforët në qytetin jugor të Gjermanisë në Ingolstadt, duke filluar nga muaji korrik. Shërbimi i ndarjes së informacionit i mundëson shoferëve të përshtatin shpejtësinë e tyre për të arritur semaforin e radhës në dritë të gjelbër, duke qëndruar brenda limiteve të…

Mos u pendoni pse jeni njeri i mirë!
Slider, Uncategorized

Mos u pendoni pse jeni njeri i mirë!

Mos u pendoni asnjëherë pse jeni njeri i mirë. Sa herë keni menduar se nuk ia vlen të silleni mirë me të tjerët? Që gjërat ju shkojnë gjithnjë keq? Që shpesh veprimet e mira, nuk shoqërohen me mirënjohje? Dhe nuk bëhet fjalë vetëm për mirënjohjen, shumë herë thjesht keni kuptuar se veprimet e mira që…

Muhamedi a.s: Nëse nuk ke turp, bëj çfarë të duash
Slider, Uncategorized

Muhamedi a.s: Nëse nuk ke turp, bëj çfarë të duash

Nga Selim KALEH Dëgjoj çdo ditë për korrupsionin, mashtrimin, rryshfetin dhe transfertën e parave në mënyrë të paligjshme. Gjithashtu çdo ditë dëgjoj për korrupsionin politik, manipulimin, fallsifikimin dhe besnikëritë e dyshimta. Por shumë rrallë dëgjoj për prishjen e moralit, edhe pse ajo është origjina e së keqes. Njerëzit pyesin për burimin e pasurisë, pyesin se…

Ramis Merko takon kolektivin e SHMK “Ibrahim Temo”
Uncategorized

Ramis Merko takon kolektivin e SHMK “Ibrahim Temo”

Merko takon kolektivin e SHMK “Ibrahim Temo” Sot, Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko sëbashku me shefin e kabinetit z. Dashmir Nasufi, mirëpritën në takim kolektivin e SHMK “Ibrahim Temo”. Takimi kishte karakter informative në lidhje me binjakëzimin e SHMK “Ibrahim Temo” me shkollën Yıldız Tınas İzmiroğlu Anadolu Lisesi në Izmir, Turqi. Kolektivi…

1 2 3 4 5 32
Struga Ekspres