Sport

Slider, Sport

Xherdan Shaqiri tregon muskujte

Perforcimi i ri i Interit Xherdan Shaqiri u tregua shume gjaknxehte duke u kacafytur me disa lojtare te Atalantes Xherdan Shaqiri u tregua mjaft gjaknxehtë në takimin e sotëm ndaj Atalantes i cili filloi të kacafytet me disa lojtarë të vendasve, duke e filluar me Gonzalezin Të dy lojtarët u ndëshkuan me karton të verdhë…..

Slider, Sport

Lendohet keq Hamdi Salihi

Nje demtim i rende per Hamdi Salihin me fanellen e Hapoel Haifas. Nje fillim i rende dhe i keq per Hamdi Salihin Nuk ka nisur aspak mirë aventura e Hamdi Salihit me fanellën e Hapoel Haifas. Sulmuesi shkodran ka pësuar një dëmtim të rëndë duke u përplasur me një kundërshtar. Nga lajmet e para mësohet se…

Slider, Sport

Bayerni shenon 8 gola

Bayern Munich e ka treguar forcën e vërtet. Ekipi i Pep Guardiolas e ka mposhtur Hamburgun me rezultat të thellë 8:0. Golat për ekipin bavarez i kanë realizuar Arjen Robben(36 dhe 47), Thomas Muller (21 dhe 55), Robert Lewandowski (56), Frank Ribery (69) dhe Mario Gotze (88) Pas kësaj fitore, Bayern Munich ka blinduar vendin…

Slider, Sport

shitet milani per 1 miliard euro

BERLUSCONI SHET MILANIN PËR 1 MILIARD EURO Silvio Berlusconi ka vendosur ta shesë Milanin pasi ka marrë një oferte me vlerë prej 1 miliard euro, nga një grup i investitorëve nga Tajlanda, raporton La Republicca. Sipas të përditshmes italiane procesi i shitjes pritet të realizohet me faza, ku ajo e para parasheh blerjen e 30…

Slider, Sport

Portieri Berisha ne telashe

E ardhmja e Etrit Berishës mbetet ende e paqartë për shkak të një hetimi që është nisur nga Gjykata Federale Kombëtare për shkak të para-kontratës që ai ka pasur me Chievo, por më pas firmosi me skuadrën e Lazios. Sipas asaj që shkruhet në faqen e Federatës Italiane të Futbollit, lojtari ka një kontratë të…

Kosovë, Slider, Sport

Pesë të lënduar te Prishtina

Pesë anëtarë të Sigal Prishtinës kanë marrë lëndime pas sulmit të tifozëve malazezë. Tifozët e Sutjeskas kanë bërë një gjest të ulët në sfidën kundër Sigal Prishtinës. Malazezët sulmuan me gjësende në parket basketbollistët dhe stafin teknik të klubit prishtinas, duke bërë që ndeshja të ndërpritet. Klubi bardhekaltër njofton se pesë persona nga kjo skuadër…

Slider, Sport

Pagat e lojtareve,me te shtrenjta ne Angli!

Per sa i perket pagave vjetore te lojtareve ne kampionatet kryesore europiane kemi nxjerre nje mesatare ku kryeson Premier League.Lojtaret e Premier League fitojne gati 60% me shume sec fitojne ne vit lojtaret e Bundesliga qe gjenden pas tyre ne renditje,per te mos nxjerre perqindjen me kampionatet e tjera qe jane me poshte persa i…

Slider, Sport

Shume lojtare pa kontrate ne Seria A

Seria A eshte vendi i duhur kete sezon per te ‘peshkuar’ sepse jane plot 106 lojtare pa kontrate.Duke nisur nga emra te njohur si Maggio,Toni,Vargas,De Santcis,Buffon,Campagnaro,Di Natale,Mexes,Essien etj. Kjo eshte lista e plote per cdo skuader ne Seria A qe ka lojtare pa kontrate. ATALANTA: Avramov, Bellini, Biava, Canini, Cazzola, Giorgi, Migliaccio, Raimondi, Scaloni. CAGLIARI:…

Slider, Sport

Messi dhe Simeone te Napoli?

Kjo eshte ideja me e re qe vjen nga Spanja.Mediat spanjolle kane perhapur lajmin e nje transferimi te Lionel Messi dhe Diego Simeone te Napoli sezonin e ardhshem.Mesa duket De Laurenttis eshte duke biseduar me disa kompani te medha kineze qe duan te blejne skuadren e Napolit dhe objektivi kryesor i tyre eshte blerja e…

1 33 34 35 36
Struga Ekspres