Sport

Izmit Nura hap turneun Ndërkombëtar të Karatesë në Strugë, i 16-ti me radhë i organizuar nga K.K “DRINI”-Strugë
Qyteti, Slider, Sport

Izmit Nura hap turneun Ndërkombëtar të Karatesë në Strugë, i 16-ti me radhë i organizuar nga K.K “DRINI”-Strugë

Sot në sallën sportive “TIMI” në Strugë,me fillim në ora 11:00,nën organizimin e klubi të karatesë “Drini” u mbajtë turneu Ndërkombëtar në Karate, viti i 16-të me radhë, “Struga Open 2019”, në të cilën kishte pjesëmarrje masive të klubeve të karatesë nga vendi dhe rajoni, njofton Struga Ekspres. Në këtë ngjarje të rëndësishme sportive ishte…

Pasho Mustafai dhe Loriana Ramo të artë në Prishtinë (FOTO)
Slider, Sport

Pasho Mustafai dhe Loriana Ramo të artë në Prishtinë (FOTO)

Pasho Mustafai dhe Loriana Ramo të artë në Prishtinë Ditën e diel (29.09.2019) në lagjen Bradhosh të Prishtinës, në kolgjin Univers u zhvillua turneu ndërkombëtar në karate “Kupa e Kastriotit” për nder të “Java Evropiane e Sportit” – “BeAktive” nën organizim të Federatës së Karatesë së Kosovës dhe Ministrisë së Kilturës dhe Sportit të Kosovës….

Natyra Malo nga Ladorishti i Strugës është kampione e Maqedonisë së Veriut në Atletikë (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Natyra Malo nga Ladorishti i Strugës është kampione e Maqedonisë së Veriut në Atletikë (FOTO)

Natyra Malo nga Ladorishri i Strugës shkëlqeu në Kupën e Maqedonisë së Veriut në Atletikë, për U16, duke rrëmbyer kupën e kampiones, informon Struga Ekspres. Anëtarja e Klubit të Atletikës “Drini” nga Struga, Natyra Malo edhe njëherë shkëlqeu në 100m duke u radhitur e para dhe duke përmirësuar dukshëm rekordin e saj.(Struga Ekspres)

Sot në ora 15:30, eja ta mbështesim fort ekipin strugan/ FC.Struga “Trim&Lum” sot do të pëballet në shtëpi me FK.Akademija Pandev
Qyteti, Slider, Sport

Sot në ora 15:30, eja ta mbështesim fort ekipin strugan/ FC.Struga “Trim&Lum” sot do të pëballet në shtëpi me FK.Akademija Pandev

Sot është ndeshja e radhës për skuadrën strugane FC.Struga “Trim&Lum”, e cila do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në ora 15:30, ku struganët do të mbështesin fort ekipin e tyre për ta motivuar drejt një fitore kundër liderëve të tabelës FK.Akademija Pandev,shkruan Struga Ekspres. Një trepikësh i fituar i struganëve do të rendiste këta…

Ta mbështesim fort ekipin strugan/ FC.Struga “Trim&Lum” sot do të pëballet në shtëpi me FK.Akademija Pandev
Qyteti, Slider, Sport

Ta mbështesim fort ekipin strugan/ FC.Struga “Trim&Lum” sot do të pëballet në shtëpi me FK.Akademija Pandev

Sot është ndeshja e radhës për skuadrën strugane FC.Struga “Trim&Lum”, e cila do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në ora 15:30, ku struganët do të mbështesin fort ekipin e tyre për ta motivuar drejt një fitore kundër liderëve të tabelës FK.Akademija Pandev,shkruan Struga Ekspres. Një trepikësh i fituar i struganëve do të rendiste këta…

1 2 3 4 5 41
Struga Ekspres