Sport

Albnor Kaba nga Ohri është lojtari i ri kombëtares Shqiptare (VIDEO)
Slider, Sport

Albnor Kaba nga Ohri është lojtari i ri kombëtares Shqiptare (VIDEO)

Albnor Kaba nga Ohri  ka realizuar pothuajse ëndrrën e tij  për të veshur fanelën kuq e zinjëve të kombëtares shqiptare për moshat U15. I ftuar dje (29.06.2018) në Elbasan Arena ku kombëtarja shqiptare U15 ka zhvilluar një ndeshje miqësore me qëllimin seleksionimin e futbollistëve të rinj, Albnori ka bërë një paraqitje mbresëlënëse duke impresionuar me…

Kualifikimi i Kolumbisë, 2 tifozë ndërrojnë jetë nga infarkti
Slider, Sport

Kualifikimi i Kolumbisë, 2 tifozë ndërrojnë jetë nga infarkti

Pas vdekjes së një komentatori, janë shënuar edhe 2 viktima të tjerë, gjatë ndeshjeve të Botërorit. Një burrë 34-vjeç dhe një i moshuar 78-vjeç humbën jetën mbrëmjen e djeshme pas një ataku kardiak. Të dy viktimat ishin duke ndjekur ndeshjen nga televizori kur pësuan infarkt. Lajmi është bërë publik nga mediat spanjolle dhe mësohet se…

Shqiptarët me Zvicrën në festë, do të ndeshen me Suedinë
Slider, Sport

Shqiptarët me Zvicrën në festë, do të ndeshen me Suedinë

Zvicra e Xherdan Shaqirit, Valon Behramit, Granit Xhakës dhe Blerim Xhemajlit është në 1/8 e finales edhe pse barazoi sonte kundër Kosta Rikës më rezultat 2-2 Zvicra është në 1/8 e finales! Barazimi i sotëm me Kosta Rikën ka dërguar shqiptarët e Zvicrës përsëri në 1/8 e finales derisa zviceranët do të kenë punë me…

Gjermania jashtë botërorit, Korea e ndali kampionin
Slider, Sport

Gjermania jashtë botërorit, Korea e ndali kampionin

Kombëtarja e Gjermanisë “shokoi” të gjithë futbolldashësit kur kuptuan pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit të ndeshjes, ku humbi në fund me Korenë e Jugut 2 me 0, dhe nuk mundi të kualifikohet në ndeshjet e ardhshme direkte, informon Struga Ekspres. Kampioni aktual i botërorit,Gjermania ishte një surprizë dhe aspak e pritur nga eliminimi i…

Tifozët e Zvicrës i kundërpërgjigjen FIFA-së: Për çdo gol do të bëjmë Shqiponjën për nder të Xhakës dhe Shaqirit (FOTO)
Slider, Sport

Tifozët e Zvicrës i kundërpërgjigjen FIFA-së: Për çdo gol do të bëjmë Shqiponjën për nder të Xhakës dhe Shaqirit (FOTO)

Zvicra sonte do të zhvilloj ndeshjen e fundit të grupit E kundër Kosta Rikës dhe fitorja është e domosdoshme. Në këtë ndeshje, zviceranet do të paraqiten pas dënimit që FIFA shqiptoi për futbollistët Kosovar, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri për festën që bënë në ndeshjen kundër Serbisë. Megjithatë, tifozët e Kombëtares Zvicerane kanë dalë në…

Maradona në urgjencë, i keqësohet shëndeti (FOTO)
Slider, Sport

Maradona në urgjencë, i keqësohet shëndeti (FOTO)

Armando Maradona ishte shumë i emocionuar në ndeshjen që Argjentina e fitoj në minutat e fundit kundër Nigerisë me rezultat 2-1. Legjenda e futbollit nuk mund të qëndronte në këmbë pas festës në stadiumin e Shën Petersburgut, transmeton indeksonline. Ai pas përfundimit të ndeshjes doli nga stadiumi duke u mbajtur në krahë nga dy persona…

Messi: E dija që Zoti ishte me ne
Slider, Sport

Messi: E dija që Zoti ishte me ne

Albiceleste arritën shumë vonë 1/8 e finalës, me Marcos Rojo që shënoi një gol të bukur në minutën e 80 për të fituar kështu kundër Nigerisë më rezultat 2-1, shkruan Gazeta Express,transmeton Struga Ekspres. Lionel Messi gjithmonë “besonte” që Argjentina do të siguronte një vend në 1/8 e finalës në Botëror, pavarësisht se ata fituan…

Rama tregon xhirollogarinë, “Mos kini frikë nga SHQIPONJA”, ku mblidhen para për gjobën e Shaqirit e Xhakës
Slider, Sport

Rama tregon xhirollogarinë, “Mos kini frikë nga SHQIPONJA”, ku mblidhen para për gjobën e Shaqirit e Xhakës

FIFA ka vendosur që të gjobisë lojtarët e Zvicrës, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka pikërisht për arsye se bënë shqiponjën në ndeshjen me Serbinë në Botërorin 2018 në Rusi. Ndërkohë gjoba për të dy është afro 20 mijë franga përderisa shqiptarët tashmë janë mobilizuar për të ndihmuar në mbledhjen e parave. Është pikërisht kryeministri i…

1 2 3 4 5 21
Struga Ekspres