/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Sport

E dhimbshme/ Ndërron jetë 14 vjeçari i Atletiko Madridit
Slider, Sport

E dhimbshme/ Ndërron jetë 14 vjeçari i Atletiko Madridit

Anëtari i skuadrës së Atletiko Madrid, Kristian Minçola, është ndarë nga jeta. Faqja zyrtare e Atletiko Madridit njofton se Minçola (19/02/2006), është ndarë nga jeta, në moshën 14 vjeçare. Nuk janë përmendur shkaqet që kanë sjell vdekjen e të riut që ishte pjesë e të rinjëve të Atletiko Madridit. Skuadra madrilene shkruan se skuadra do…

ZYRTARE: Finalet e Champions League dhe Europa League shtyhen për shkak të koronavirusit
Slider, Sport

ZYRTARE: Finalet e Champions League dhe Europa League shtyhen për shkak të koronavirusit

Tashmë është zyrtare, finalet e Champions League dhe Europa League janë shtyrë për një datë të pacaktuar UEFA edhe zyrtarisht ka njoftuar se finalet e Champions League dhe Europa League, që ishin planifikuar për muajin maj, janë shtyrë për shkak të koronavirusit. Edhe finalja e Champions League në konkurrencën e femrave është shtyrë. UEFA nuk…

Vdes ish-presidenti i Real Madridit i infektuar me koronavirus
Slider, Sport

Vdes ish-presidenti i Real Madridit i infektuar me koronavirus

Lorenzo Sanz – i cili ishte president i Real Madridit nga viti 1995 deri më 2000, kur madrilenët i kishin fituar dy tituj të Ligës së Kampionëve – ka vdekur në moshën 76-vjeçare, pasi ishte diagnostikuar me koronavirus. Ish-presidenti i Real Madridit ishte dërguar me emergjencë në spital dhe ishte vendosur nën kujdes intensiv të…

Maldini dhe i biri i tij infektohen me koronavirus
Slider, Sport

Maldini dhe i biri i tij infektohen me koronavirus

Drejtori i Milanit, Paolo Maldini, dhe i biri i tij, Daniel, kanë dalë pozitivë në testin për koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar klubi kuqezi përmes një postimi në faqen zyrtare. Paolo Maldini është 51-vjeçar dhe ai cilësohet si legjendë e Milanit për arritjet e tij gjatë karrierës me kuqezinjtë si mbrojtës, përderisa në San Siro…

ZYRTARE/ Maqedoni-Kosovë më 4 qershor në Shkup
Maqedoni, Slider, Sport

ZYRTARE/ Maqedoni-Kosovë më 4 qershor në Shkup

Ndeshja historike në mes Maqedonisë dhe Kosovës, zyrtarisht do të zhvillohet më 4 qershor, ndërsa finalja e plej offit të Ligës së Kombëve është caktuar më 9 qershor, pasi që përballjet e caktuar në muajin mars, u shtynë nga pendemia e “Covid 19”. Sfida mes Maqedonisë dhe Kosovës, mbetet në terminin e njëjtë, në orën…

Zyrtare: Pezullohet Premierliga Angleze, deri nē këtë datë
Slider, Sport

Zyrtare: Pezullohet Premierliga Angleze, deri nē këtë datë

Ajo që është paraljamëruar edhe ka ndodhur. Premierliga tashmë ka pezulluar kampionatin. Kampionati anglez i futbollit është pezulluar deri më 4 prill, shkaku i koronavirusit. “Pas një mbledhjeve të aksionarëve sot, u vendos unanimisht që të pezullohet Premierligë, me qëllim të kthimit më 4 prill, në varësi të këshillave mjekësore dhe kushteve që janë atë…

Korona Virusi/ Shtyhen ndeshjet e Champions e Europa League
Slider, Sport

Korona Virusi/ Shtyhen ndeshjet e Champions e Europa League

UEFA ka njoftuar se të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe të Europa Leagues, të parapara për t’u zhvilluara javën tjetër janë anuluar. Ndeshjet e kthimit të së tetës së finales Manchester City – Real Madrid dhe Juventus – Lyon, ishin shtyrë tashmë. Ndërsa, tash u zyrtarizuan edhe shtyrja e ndeshjeve ndërmjet Bayern Munichut…

1 2 3 46
Struga Ekspres