Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Sport

Besa Lleshi, sportistja dhe  gjyqtarja e njohur nga Struga, premton rikthim të shpejtë në fushën e blertë (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Besa Lleshi, sportistja dhe gjyqtarja e njohur nga Struga, premton rikthim të shpejtë në fushën e blertë (FOTO)

Gjyqtarja e mirënjohur shqiptare, Besa Lleshi, ka kohë që i mungon referimit dhe për shkak të një lëndimi. Mungesa e saj u ndje dukshëm në fushën e gjelbër në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut, sidomos në garat e femrave. Besa nga Struga, njihet edhe si nga bukuroshet e futbollit, tash e një kohë po stërvitet…

Profesori i psikologjisë e shpjegon se pse shqiptarët shajnë kaq shumë në rrjetet sociale
Shqipëri, Sport

Profesori i psikologjisë e shpjegon se pse shqiptarët shajnë kaq shumë në rrjetet sociale

Profesori i Psikologjisë Edmond Dragoti shpjegon se përse shqiptarët janë kaq agresivë në rrjete sociale, shajnë e fyejnë të tjerët dhe komentojnë në dritë negative pothuajse cdo gjë. Profesori e shpjegoi këtë me disa fenomene sociale tipike shqiptare dhe ja se cilat janë arsyet se përse Inati, Mllefi, Urrejtja dominojnë emocionet në rrjetet tona sociale,shqiptare….

Futbollisti Arlind Merko, 17 vjeçari nga Ladorishti i Strugës që po mahnit Evropën (FOTO-VIDEO)
Slider, Sport

Futbollisti Arlind Merko, 17 vjeçari nga Ladorishti i Strugës që po mahnit Evropën (FOTO-VIDEO)

Supertalenti Arlind Merko ,është 17 vjeçari nga Ladorishti i Strugës që shkëlqen gjithmonë në fushën e blertë në ekipet zvicerane ku ka treguar një talent jashtëzakonisht të madh ku edhe ka tërhequr vëmendjen e ekipit të kombëtares së Maqedonisë ku pritet së shpejti edhe zyrtarizimi në këtë përfaqësuese, shkruan Struga Ekspres. Arlind Merko në Zvicër…

Futbollisti Arlind Merko, super talenti 17 vjeçar nga Ladorishti i Strugës që po mahnit Zvicrën! Kërkohet nga shumë ekipe evropiane (FOTO-VIDEO)
Qyteti, Slider, Sport

Futbollisti Arlind Merko, super talenti 17 vjeçar nga Ladorishti i Strugës që po mahnit Zvicrën! Kërkohet nga shumë ekipe evropiane (FOTO-VIDEO)

Supertalenti Arlind Merko ,është 17 vjeçari nga Ladorishti i Strugës që shkëlqen gjithmonë në fushën e blertë në ekipet zvicerane ku ka treguar një talent jashtëzakonisht të madh ku edhe ka tërhequr vëmendjen e ekipit të kombëtares së Maqedonisë ku pritet së shpejti edhe zyrtarizimi në këtë përfaqësuese, shkruan Struga Ekspres. Arlind Merko në Zvicër…

35 milionë euro kushton futbollisti më i shtrenjtë i Kosovës
Slider, Sport

35 milionë euro kushton futbollisti më i shtrenjtë i Kosovës

Duket se kombëtarja e Kosovës e ka dëshmuar se është pa dyshim një ndër skuadrat më profesionale në Ballkan. “Dardanët” për pak sa nuk arritën të kualifikohen në Euro 2020 përmes grupeve. Sidoqoftë, atyre ende nuk u janë shuar shpresat, sepse ka shumë gjasë që të arrijnë atje përmes Ligës së Kombeve. Prandaj, i gjithë…

Alim Hajredini u zgjodh kryetar i UKSHMV-së
Slider, Sport

Alim Hajredini u zgjodh kryetar i UKSHMV-së

Alim Hajredini, trajneri i klubit të karatesë “Drini” nga Struga është zgjedhur kryetar i Unionit të Karatesë Shqiptare të Maqedonisë së Veriout (UKSHMV-së) në Kuvendin zgjedhor i cili është mbajtur të dielën në Strugë (5 janar 2020). Për Hajredinin kanë votuar shumica e kuvendarëve të Unionit. Pasi ishte emëruar për kryetar, ai propozoi anëtarët e…

Ndryshon VAR-i, ky do të jetë rregulli i ri
Slider, Sport

Ndryshon VAR-i, ky do të jetë rregulli i ri

Me zyrtarizimin e përdorimit të sistemi VAR, u mendua se gabimet do të eliminohen në futboll. Në fakt, VAR jo pak herë ka arritur t’i përmirësojë gabimet e gjyqtarëve, duke i dhënë kahje krejt tjetër një ndeshjeje të futbollit. Por, janë disa momente shumë të diskutueshme ku pozicioni jashtë loje duhet të përcaktohet nga milimetrat,…

1 2 3 43
Struga Ekspres