Slider

Shqipëri, Slider

FUNDJAVE E KEQE PER SHQIPERINE

FUNDJAVE E KEQE PER SHQIPERINE Terrorit shteteror te energjise t’i pergjigjemi me revolten e energjise!! Ish kryeministri Sali Berisha ne profilin e tij:Te dashur miq, fundjave dramatike e terrorit shteteror energjitik ne Vlore. Llazi Nase vari veten nga mbifaturimi i energjise nga OSHEE. Te ndjerit qe vuante nga depresioni, OSHEE i kerkonte 10 fishin e…

Qyteti, Slider

NESER SHTATE ORE PA RRYME NE DISA FSHATRA

EVN PARALAJMERON SE NESER DO TE KETE  NDERPRERJE TE RRYMES ELEKTRIKE NE DISA FSHATRA Për shkak të punimeve për përmirsimin e rrjetit furnizues me energji elektrike, nesër nga ora 09 : 00 – 16 : 00, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në fshatrat Radozhdë, Frëngovë, Mali Vllaj, Kalishtë, Fierishtë dhe në kalimin kufitar Qafë…

Maqedoni, Slider

Aksident i rëndë në Çair

Dy automjete janë përplasur në rrugën “Hristian Todorovski – Karposh” në afërsi të stadionit të Çairit. Deri te aksidenti ka ardhur kur sot rreth orës 13:20, dy automjetet me targa regjistrimi nga Shkupi “Mercedes” dhe  “Pasat”, u përplasën mes veti. Tani për tani vetëm dy udhëtarë janë ankuar në lëndime, të cilët menjëherë janë dërguar…

Maqedoni, Slider

”SITELL”NDIHMONTE SPEKTAKLET E ARRESTIMEVE

”SITELL” NDIHMONTE SPEKTAKLET E ARRESTIMEVE PER TE NDJELLE FRIKE NE OPINION. ISH MINISTRI GJORGJE SPASOV TREGON SE QEVERIA KISHTE FRIKE NGA LUBE BOSHKOVSKI. Funksionimi i strukturave të sigurisë të Maqedonisë kishte për qëllimin demonstrimin e agresivitetit dhe frikësimin e kundërshtarëve politik dhe qytetarëve si dhe gjithë atyre që mund të guxonin për të bërë publike…

Shqipëri, Slider

FUSHE-KRUJA NEN TERRORIN E SHPERTHIMEVE

FUSHE- KRUJA NEN TERRORIN E SHPERTHIMEVE ME EKSPLOZIV Atentatet me tritol vënë sërish në alarm policinë. Mëngjesin e sotëm është zbuluar një sasi tritoli e pashpërthyer në Fushë-Krujë. Tritoli ishte vendosur në një automjet i cili ishte parkuar pranë tregut. Policia ndërkohë ka kërkuar ndihmën e forcave xhenierë për të bërë një shpërthim të kontrolluar….

Shëndetësi, Slider

JA CILAT JANE TE MIRAT E KAFESE

Kafeja për shumë njerëz është bërë rutina më e domosdoshme. Shumë persona nuk mund të vazhdojnë ditën pa pirë kafen e mëngjesit. Përveç varësisë që bën tek njerëzit kafeja ka dobi shumë të rëndësishme në organizmin e njeriut. Ja disa nga dobitë e kafesë: Antioksiduesit. Kafeja është e mbushur me antioksidues sikur acidi klorogjenik dhe…

Qyteti, Slider

15 DITE,ASNJE GJURME

AS PAS 15 DITESH NUK KA ASNJE GJURME PER TE DITUR RRETH FATIT TE URAN KUPES! Kaluan 15 dite dhe akoma nuk dihet per fatin e Uranit nga Veleshta,truprojes se kryetarit te komunes se Struges,Ziadin Sela.Askush nuk di gje per Uran Kupen se ku gjendet ai,as institucionet perkatese nuk kane asnje sinjal te vogel.Jane ber…

Shqipëri, Slider

VRAU TRE VAJZAT E SAJ,SHPALLET E PAFAJSHME?!

Shqiptarja Edlira Copa, e cila vrau tri vajzat e saj, do të dalë para gjykatës më 24 mars, në një seancë dëgjimi paraprake para gjyqtarit Massimiliano Mercaldo. Lajmi u bë i ditur dje, nga avokati mbrojtës i gruas me origjinë shqiptare, që më 9 mars të vitit të kaluar, vrau tri vajzat në shtëpinë e…

Qyteti, Slider

ZAGRACAN:U ZGJODH KRYESIA E RE E PDSH-SE

Sot me date 21.02.2015 u mbajte kuvendi zgjedhor i nendegës së f.Zagracan. Në prani kryetarit te deges te PDSH-se, z.Mendi Asani, nenkryetarit z.Adrian Useini dhe sekretarit te pergjithshem z.Besart Tairi, nënkryetarit në nivel republikan z.Meriton Vinca, Kuvendi zgjodhi kryesinë e re të nën deges te f.Zagracan me kryetar z. Dashuri Lleshi si dhe anëtaret e…

Qyteti, Slider

SE BASHKU PER STRUGEN

Lojërat shkollore me moton “Së bashku për Strugën” Strugë, 21 shkurt Nxënësit e Shkollës fillore “Vllezërit Milladinovci” nga Struga, ku mësimi zhvillohet në tre gjuhë: shqip, maqedonisht dhe turqisht, në kuadër të projektit “Së bashku për Strugën”. Mbështetur nga OSBE-ja, dhe OSBE e Zvicrës, Ministria e arsimit e shkencës së RM-së dhe Shkolla “Vllezërit Milladinovci”….

1 771 772 773 774 775 788
Struga Ekspres