/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Zvicra, vendi më i mirë në botë për të jetuar
Bota, Slider

Zvicra, vendi më i mirë në botë për të jetuar

Zvicra është shpallur prapë këtë vit si shteti më i mirë në botë (për të dytin vit radhazi), sipas të dhënave zyrtare nga ‘U.S. News & World Report’. Lista i ka përpiluar rezultatet e anketimeve nga 21,000 njerëz anë e mbanë botës të cilët i kishin vlerësuar vendet e tyre bazuar në 65 atribute të…

Maqedoni: Polici kapet me drogë
Maqedoni, Slider

Maqedoni: Polici kapet me drogë

Një pjesëtar i policisë maqedonase në qytezën Koçan është kapur me sasi të vogël droge. Sipas buletinit të MPB-së, më 11 prill, gjatë një aksioni policor është kapur polici derisa po shiste drogë të llojit marihuanë, informon INA. Tek ai u gjetën disa sasi të vogla apo rreth 26 gram. Ndaj tij menjëherë janë shqiptuar…

Serbia e Maqedonia me pikë kufitare në Preshevë
Maqedoni, Slider

Serbia e Maqedonia me pikë kufitare në Preshevë

Vendkalimi kufitar Preshevë-Tabanoc mes Serbisë dhe Maqedonisë do të duhet të fillojë së ndërtuari në vitin 2019, në vend të vitit 2020, siç ishte paraparë më herët, u dakorduan sot zëvendëskryeministri i Maqedonisë Koço Angjushev dhe ministrja serbe për Ndërtimtari, Trafik dhe Infrastrukturë, Zorana Mihajloviq. Në një konferencë për mediat në Qeverinë e Republikës së…

Ja populli që tradhton më së shumti në botë
Bota, Slider

Ja populli që tradhton më së shumti në botë

Italianët, një popull i shenjtë, turistësh dhe…tradhtarësh. Të paktën sipas sondazhit të fundit të kryer nga një portal i takimeve jashtëmartesore, që konfirmon vendin e parë të vitit të shkuar: italianët nuk konsiderohen popull besnik sa i takon shtratit, duke qëndruar para spanjollëve e francezëve, të cilët renditen në vend të dytë dhe të tretë….

Për tre muaj qentë kanë kafshuar 123 qytetarë
Maqedoni, Slider

Për tre muaj qentë kanë kafshuar 123 qytetarë

Shkupi vlon nga qentë endacak. Dukuri e përditshme është sulmi dhe kafshimi i qytetarëve nga qentë endacak. Prej fillimit të vitit deri pardje (e martë), vetëm në kryeqytet janë regjistruar mbi 120 raste të kafshimit nga qentë. Këto shifra alarmante për Gazetën Koha, i ka zbuluar zëdhënësja e Sektorit për punë të brendshme në Shkup,…

Monstra, kaluan 6 vjet nga vrasja, Zaev: Organet të nxjerrin në pahtë vërtetën
Maqedoni, Slider

Monstra, kaluan 6 vjet nga vrasja, Zaev: Organet të nxjerrin në pahtë vërtetën

Në ditën e sotme, para gjashtë viteve, te Liqeni i Smillkovës u vranë maturantët Kire Triçkovski, Filip Sllavkovski, Cvetanço Ackovski, Aleksandar Naçevski dhe peshkatari Borçe Stefanovski. Masakra ndodhi të Enjten e Madhe para festës së Pashkëve. Për vrasjen e pesëfishtë te Liqeni i Smillkovës është hapur lënda “Monstra”, ndërsa me burg të përjetshëm u dënuan…

Ushtrimi më i mirë fizik për largimin e stresit dhe ankthit
Shëndetësi, Slider

Ushtrimi më i mirë fizik për largimin e stresit dhe ankthit

Simptomat e stresit dhe shqetësimit i prekin një përqindje të madhe të njerëzve, ku vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, sipas të dhënave zyrtare, i prekin 80% të popullatës. Por, këto simptoma mund të largohen përmes ushtrimeve të ndryshme fizike – të paktën kështu pohojnë ekspertët shëndetësorë, transmeton Telegrafi. Dr. Hillary ka shpjeguar se llojet e…

Të ndihmojmë Markon e vogël (FOTO)
Maqedoni, Slider

Të ndihmojmë Markon e vogël (FOTO)

“Djali ynë 6 muajsh Marko ka defekt të lindur në zemër, diagnostikuar me VSD (defekt pranë pjesës së brinjëve) për të cilën nevojitet operim që duhet të kryhet në Republikën e Bullgarisë më 14 maj 2018. Operacioni kushton 13.800 euro, shumë të cilën pa ndihmën tuaj nuk kemi mundësi ta sigurojmë. Prandaj, JU LUTEMI të…

I vihet flaka një kamioni
Maqedoni, Slider

I vihet flaka një kamioni

I vihet flaka një kamioni në rrugën Tetovë-Shkup Rreth orës 20 në autostradën Tetovë-Shkup, afër fshatit Arnaqi, I.G. nga Kosova, derisa ka qenë duke drejtuar kamionin “Iveko” me targa kosovare, ka hetuar se është ndezur i njëjti, transmeton Almakos. Nga ana e zjarrfikësve, zjarri është shuar. Nuk ka persona të lënduar

1 1,179 1,180 1,181 1,182 1,183 1,616
error: Content is protected !!
Struga Ekspres