Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Policia bastis shtëpinë e deputetit Vesel Memedi
Maqedoni, Slider

Policia bastis shtëpinë e deputetit Vesel Memedi

Në mesin e të ndaluarve janë deputeti Luben Arnaudov, aktori Vllado Jovanovski, Goran Angellov – Qoseto nga Velesi, deputetja Zhaklina Stefanovska, deputeti Kërsto Mukoski, ish drejtori i Fondit për Sigurim Shëndetësor Sashe Stefanovski. Burime jozyrtare kane thene se eshte bastisur shtepia e Vesel Memedit te RDK-së shkruan shqip media. Deputeti shqiptar, identiteti i të cilit…

Një minutë heshtje për profesoreshën e ndjerë Fatmire Rizvani nga profesorët dhe nxënësit e Niko Nestor në “Poshka Teatër”-Strugë (FOTO)
Qyteti, Slider

Një minutë heshtje për profesoreshën e ndjerë Fatmire Rizvani nga profesorët dhe nxënësit e Niko Nestor në “Poshka Teatër”-Strugë (FOTO)

Kolegët, profesorët dhe nxënësit e shkollës “Niko Nestor në Strugë dhe shkolla e muzikës para hapjes së mbrëmjes festive të 28 nëntorit në ambientet e “Poshka Teatër” në Strugë,me lotë dhe dhimbje mbajtën një minutë heshtje për humbjen e profesoreshës Fatmire Rizvani, e cila ndërroi jetë sot, njofton Struga Ekspres. Në këtë mbrëmje kulturore u…

Shumë “intelektual” nga Struga janë bërë “mashë” e partisë, heshtin për hallet e qytetit, kanë fëmijët në punë
Qyteti, Slider

Shumë “intelektual” nga Struga janë bërë “mashë” e partisë, heshtin për hallet e qytetit, kanë fëmijët në punë

Qyteti i Struges po perballet me shume probleme te cilat ja marrin frymen qytetit,ato jane probleme te natyrave te ndryshme,probleme këto të cilat e ngadalësojnë ose ndalojnë avancimin e Strugës në të gjitha sferat. Shume Intelektual ne Struge jane te pergjumur atehere kur duhet te reagojne me shume pas cdo te keqe qe perballet qyteti(perjashtojme…

Gafurr Adili letër nënkryetarit të LSDM-së: Të arrestohet edhe Ali Ahmeti me bandën e tij!
Maqedoni, Slider

Gafurr Adili letër nënkryetarit të LSDM-së: Të arrestohet edhe Ali Ahmeti me bandën e tij!

Gafurr Adili i është drejtuar me një letër publike Muhamet Zeqirit, duke kërkuar arrestimin edhe të Ali Ahmetit dhe bandës së tij, transmeton Express. Kjo është letra: Drejtuar: Zotëri, Muhamet Zeqirit! Më lejoni që, fillimisht tua uroj 28 Nëntorin-Ditën e Flamurit, dhe pastaj edhe t’iu kërkoj që shqiptaret t’i shpëtoni edhe nga Ali Ahmeti dhe…

Ramiz Merko, u uron struganëve 28 nëntorin
Qyteti, Slider

Ramiz Merko, u uron struganëve 28 nëntorin

LETËR URIMI ME RASTIN E 28-NËNTORIT DITËS SË PAVARËSISË SË SHQIPËRISË. Të nderuar qytetar shqiptar të Komunës së Strugës, i dashur populli dhe kombi im kudo qofshi! Dëshiroj që përzemërsisht t’ju uroj 28 nëntorin ditën e Flamurit . Kaluan 105 vite që nga 28 nëntori i vitit 1912, kur plaku i mençur dhe babai i…

1 1,179 1,180 1,181 1,182 1,183 1,359
Struga Ekspres