/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Përfundon takimi, Sela: BDI dëshiron emërimin e ministrit të shëndetësisë nga LSDM
Maqedoni, Slider

Përfundon takimi, Sela: BDI dëshiron emërimin e ministrit të shëndetësisë nga LSDM

Në Qeverinë e RM-së u mbajt takim në mes kryeministrit Zaev dhe liderit të ASH-së, Ziadin Sela, pas së cilës do të bëhet e ditur nëse ASH do të qëndrojë në koalicionin qeveritar. Nga qeveria, zyrtarisht, njoftuan se, ministër i shëndetësisë është aprovuar Venko Filipçe, këshilltar aktual i Zaevit. Pas takimi Ziadin Sela ka thënë…

Sela e quan Ahmetin “Kryetar me flokë të thinjura”
Maqedoni, Slider

Sela e quan Ahmetin “Kryetar me flokë të thinjura”

Pas takimit që kishte me kryeministrin Zaev, Sela është paraqitur para gazetarëve për të treguar ecurinë e bisedimeve për plotësimin e kabinetit qeveritar, shkruan Gazeta Express. Sela është i bindur që BDI po bën presione për largimin e tij nga Qeveria, dhe së është më e zëshme sesa LSDM për emërimin e Filipçes për ministër…

Gjendet i vdekur 66 vjeçari në shtëpinë e tij
Maqedoni, Slider

Gjendet i vdekur 66 vjeçari në shtëpinë e tij

66 vjecari nga Shkupi është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij dje pasdite, përcjell Aktuale. Ai ka jetuar në rrugën Zheglanje. Atë e ka gjetur një mik i tij i cili ka ardhur që ta kontrolloj se pse nuk i përgjigjet në telefon. Nga policia njoftojnë se vdekjen e ka konstatuar mjeku ndërkaq trupi…

Ngjarje tragjike, shqiptari hidhet para trenit
Rajoni, Slider

Ngjarje tragjike, shqiptari hidhet para trenit

Një shqiptar i ka dhënë fund jetës ditën e djeshme në Greqi, në një mënyrë tragjike. Siç bëhet e ditur, shqiptari, emri i të cilit ende nuk është bërë publike nga autoritetet greke, është hedhur në shinat e treni, në stacionin ‘Omonia’, duke gjetur vdekjen e menjëhershme. Ende nuk janë të qarta shkaqet, ndërsa dëshmitarë…

Risi nga Facebook, përdoret tekonologji për njohjen e fytyrës
Bota, Slider

Risi nga Facebook, përdoret tekonologji për njohjen e fytyrës

Facebook lajmëroi ditën e martë se do të përdorë teknologjinë e njohjes së fytyrës për tu treguar njerëzve në rrjetin social se kur përdorues të tjerë kanë ngarkuar foto të tyre. Kompania tha se ky funksion do të jetë opsional dhe vjen në mbrojtje të privatësisë së përdoruesve të cilët duhet të dërgojnë tek Facebook…

Puna në tavolinë rrezikon shëndetin, këto janë pasojat
Shëndetësi, Slider

Puna në tavolinë rrezikon shëndetin, këto janë pasojat

Shpesh më parë e keni dëgjuar: Puna në tavolinë, po kërcënon duke shkatërruar shëndetin e njerëzve! Megjithatë sipas gjetjeve të reja, ekspertët paralajmërojnë se ndërs 86 për qind e amerikanëve punojnë në një tavolinë, shumë nga ta dijnë si ta mënjanojnë atë. Nëse kaloni të paktën gjashtë orë në ditë në një tavolinë, rreziku i…

Bitcoin është sikur loja në kazino
Bota, Slider

Bitcoin është sikur loja në kazino

Fituesi i Çmimit Nobel për Ekonomi për vitin 2017, Richard Thaler ka thënë se monedha tashmë e njohur, e cila është duke u përdorur e populluar çdo ditë, Bitcoin është sikur loja në kazino. Në një intervistë për agjencionin suedez të lajmeve TT, fituesi i Çmimit Nobel për ekonomi, por edhe profesor, ka thënë se…

1 1,177 1,178 1,179 1,180 1,181 1,446
Struga Ekspres