/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Turizmi, mungesë kuadrosh në Strugë dhe Ohër
Qyteti, Slider

Turizmi, mungesë kuadrosh në Strugë dhe Ohër

Kapacitetet hotelierike në Ohër dhe Strugë edhe më tej ballafaqohen me mungesë serioze të punëtorëve, gjegjësisht të kuadrit profesionist. Një prej shkaqeve për gjendjen e këtillë janë edhe pagat e ulëta në këtë sektor. Si pasojë, shumë prej tyre që mbarojnë arsimin profesionist largohen për punë në qendrat turistike në shtetet fqinje dhe Evropë. Në…

Dënime të rrepta për ata që kapen duke shitur mjete piroteknike, ja çfarë thonë nga policia
Maqedoni, Slider

Dënime të rrepta për ata që kapen duke shitur mjete piroteknike, ja çfarë thonë nga policia

Në tërë muajin deri në festat e fundvitit përfshirë edhe janarin, Sektori i Punëve të Brendshme do t’i përforcojë kontrollet dhe aktivitetet, të cilat kanë të bëjnë me zbulimin në kohë dhe parandalimin e shitjes dhe përdorimit të pushkaliqeve dhe mjeteve tjera piroteknike, njofton Portalb.mk. “Qëllimi preventiv është që shitësit, prindërit dhe nxënësit, përsëri të…

Arrestohet në Qafethanë 61 vjeçari
Shqipëri, Slider

Arrestohet në Qafethanë 61 vjeçari

Dje, më datë 03.12.2017, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, Policia Kufitare e Qafë-Thanës ka arrestuar një shqiptar nga Maqedonia, shpallur në kërkim ndërkombëtar:Ruzhdi Muharremin, 61 vjeç, banues në Tetovë. Ndaj këtij shtetasi autoritetet gjyqësore në Varazdin, Kroaci, kanë lëshuar urdhër arrestin ndërkombëtar në datë 4 maj 2016 për “Mashtrim ekonomik” ndaj ai do të…

Goditet me thikë i riu shqiptar, në gjendje të rëndë
Bota, Slider

Goditet me thikë i riu shqiptar, në gjendje të rëndë

Një shqiptar është goditur me thikë në Milano të Italisë dhe sipas raportimeve të fundit, gjendja e tij është e rëndë. Plagosja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 20:45. Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, ishte në shërbim në një “McDonald’s” në qendër të Milanos, ku punonte si agjent ‘security’. 29-vjeç…

Mos jep para me kamat, ky dënim i ashpër ju pret
Bota, Slider

Mos jep para me kamat, ky dënim i ashpër ju pret

Allahu i Madhëruar ka thënë: “0 ju që keni besuar! Ta keni frikë Allahun dhe hiqni dorë nga kamata, nëse jeni besimtarë të vërtetë…” (Bekare, 278, 279) “Ata që e hanë kamatën, do të ringjallen (në Ditën e Gjykimit) si ai që është çmendur nga të prekurit e shejtanit, sepse ata thonë: “Edhe shitblerja është…

U vra një grua me shkollë, mos qani dhe heshtni, bërtisni
Opinion, Slider

U vra një grua me shkollë, mos qani dhe heshtni, bërtisni

Nga Alma Nikolli Tastiera me shkronja të pafshira refuzon të gërmëzojë fjalën grua që doja të vendosja në titull. Do të heshtë pak për gruan e vrarë nga ish-burri. Kurse ne duhet të bërtasim, heshtjen le ta mbajmë në kohë paqeje që s’e patëm kurrë. Kohë utopike. Shpesh krimi është lidhur me të pashkollët. Gazetarët…

23 dhjetori është fundi i Gruevskit
Maqedoni, Slider

23 dhjetori është fundi i Gruevskit

Komiteti Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së sot ka mbajtur mbledhjee saj të rradhës, ku si temë diskutimi ka qenë gjendjen e partisë pas ndryshimeve të fundit. Në këtë mbledhje është caktuar që kongresi i radhës i partisë të mbahet më 23 dhjetor të këtij viti, ku edhe do të diskutohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit. kujtojmë që Gruevski…

1 1,164 1,165 1,166 1,167 1,168 1,371
Struga Ekspres