/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Vdesin 4 alpinistë në Zvicër
Bota, Slider

Vdesin 4 alpinistë në Zvicër

Katër alpinistë kanë humbur jetën dhe pesë të tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi kaluan një natë me acar në Alpet e Zvicrës në një lartësi mbi 3200 metra. Lajmi u bë i ditur nga policia lokale e cila deklaroi se viktimat ishin pjesë e dy grupeve të përbërë nga 14 persona me…

Evropa Perëndimore përfshihet nga stuhi e përmbytje (Video)
Bota, Slider

Evropa Perëndimore përfshihet nga stuhi e përmbytje (Video)

Evropa perëndimore është përfshirë nga stuhi të fuqishme duke shkaktuar përmbytje të rrugëve dhe bodrumeve. Zjarrfikësit po pompojnë ujërat e shiut nga bodrume dhe pastrimin e tuneleve të rrugëve të përmbytura, pasi një stuhi depërtoi nëpër pjesë të Gjermanisë Perëndimore gjatë natës së shkuar. Rajoni jugperëndimor i Gjermanisë në Aachen pasi goditjen më të rëndë,…

Ylli i Liverpool i thotë  “PO” Juventusit
Slider, Sport

Ylli i Liverpool i thotë “PO” Juventusit

Kishte kohë që përflitej për një transferim të mundshëm tek Juventus. Bëhet fjalë për mesfushorin e Liverpool, Emre Can, të cilit i skadon kontrata me “The Reds” në merkaton e verës. Tuttosport dhe Gazzetta dello Sport pretendojnë se mesfushori gjerman i ka thënë ”PO” Zonjës së Vjetër. Gazetat thonë se Paris Saint-Germain gjithashtu e dëshiroi…

Era Istrefi vishet me dollarë në Dubai (FOTO)
Showbiz, Slider

Era Istrefi vishet me dollarë në Dubai (FOTO)

Era Istrefi ka qenë javën e kaluar në një prej vendeve më atraktive në botë. Bashkë me ekipin e saj, Era ka qëndruar disa ditë në Dubai ku edhe ka performuar në një mbrëmje. Gjatë qëndrimit në këtë vend, Era kishte veshur një këmishë me vizatime të parasë amerikane, dollarë.

Agjencia nga SHBA ndërmjetëson për adaptimin e fëmijëve nga Maqedonia me çmim prej 40 mijë dollarë
Maqedoni, Slider

Agjencia nga SHBA ndërmjetëson për adaptimin e fëmijëve nga Maqedonia me çmim prej 40 mijë dollarë

Organizatë e regjistruar në Birgingem, Alabama ndërkombëtarisht ndërmjetësonë në procesin e adaptimit të fëmijëve, informon TV 24. Faqja e internetit është ofruar për disa shtete që mund të adoptojnë fëmijë, duke përfshirë edhe Maqedoninë. Kur klikoni në njërin prej vendeve, hapet një dritare me informacion të vogël, por kur të arrini në listën e çmimeve…

Këto janë 16 sëmundjet që shëron uji i detit
Shëndetësi, Slider

Këto janë 16 sëmundjet që shëron uji i detit

Deti është një burim përfitimi shëndetësor. Parandalon dhe lufton shumë sëmundje. Muajt e verës janë ato që lejojnë secilin prej nesh të rimarrë energjinë e humbur gjatë vitit. Shëtitjet në breg, zhytet në ujë rinovojnë qelizat dhe i bëjnë ato të kthehen në humor të mirë. Deti është një burim përfitimi shëndetësor. Parandalon dhe lufton…

Ja përse ju dridhet syri
Shëndetësi, Slider

Ja përse ju dridhet syri

Shumë prej nesh e dimë se çfarë është kur të dridhet qepalla; në fakt, ne të gjithë e kemi hasur këtë moment në jetën tonë. Dridhja e qepallës ndodh mjaft papritur – mund të jeni duke parë TV,duke lexuar , ose gatuar kur ndjeni një lëvizje të papritur te qepalla e syrit tuaj. Ajo që…

1 1,164 1,165 1,166 1,167 1,168 1,624
error: Content is protected !!
Struga Ekspres