Slider

Slider, Sport

Shqipëri – Armeni,kemi vetëm një alternativë, fitoren

Armando Duka i ka dërguar një sinjal trajnerit De Biasi duke i thënë se ndeshja me Armeninë është e një rëndësie të veçantë dhe duhet t’a përgatisë sa më mirë. “Kjo është ndeshja më e rëndësishme e edicionit për mbarëvajtjen e ekipit tonë. Futbollistët tanë janë në formën maksimale dhe uroj që të jetë kështu…

Shëndetësi, Slider, Uncategorized

Ja cfare ndodh kur lini duhanin

Në Britani sot është dita kombëtare kundër pirjes së duhanit. “No Smoking Day”, e themeluar nga Fondacioni Britanik i Zemrës, ka për qëllim të ndihmojë duhanpirësit që dëshirojnë të heqin dorë nga ky ves. Kjo fushatë ka nisur që në vitin 1983 dhe shpreson që të ofrojë këshilla dhe një guidë për të gjithë ata…

Maqedoni, Slider

Për Thaçin do të publikojm edhe biseda tjera (video)

Lideri i LSDM-së Zoran zaev sot ka paralajmëruar se për kryetarin e PDSH-së Menduh Thaçin do të publikojë edhe biseda tjera me të cilat do të zbulohet çfar ai ka bërë. “Menduh Thaçin do ta “shpërblejm” me biseda shtesë që do të konirmojnë në mënyrë absolute këtë që ne e flasim dhe do të zbulojmë…

Maqedoni, Slider

Do të kërkojmë të lëshohen video incizimet nga RTVM-ja

Partia “Dinjitei” e Stojançe Angelov i fton të gjithë qytetarët e Maqedonisë që në orën 19 ti bashkëngjitën një proteste para Televizionit shtetërorë të Maqedonisë dhe do të kërkojnë emetimin e video incizimeve të publikuara nga lideri i partisë opozitare Zoran Zaev. “Edhe pak njerëz nëse ka une jam i gatshëm që të futem dhe…

Kosovë, Slider

Pranvera ’81, angazhim e besnikëri ndaj Republikës

11 marsi i vitit 1981 shënon fillimin e demonstratave gjithëpopullore për të drejtat e popullit shqiptar në Jugosllavi. Filluar nga rinia studentore, e mbështetur nga punëtorët e fabrikave dhe masat e gjera popullore Pranvera ’81 lëkundi themelet e ngrehinës së padrejtë jugosllave. Nisur nga një gjest demonstrues lidhur me kushtet e rënda të studentëve në…

Slider, Sport

Ronaldo nuk flet për mediat

Sulmuesi portugez ishte i acaruar pas humbjës së mbrëmshme në shtëpi nga Schalke 04, në kuadër të Champions League. I nervozuar, ai i tha një reporteri se nuk do të flaës më për mediat deri në fund të sezonit. “Nuk do të flas. Nuk do të flas më për mediat deri në përfundim të sezonit”,…

Maqedoni, Slider

VMRO hesht,Zaev kerkon doreheqjen e Gruevskit

Asnjë koment nga VMRO DPMNE-ja lidhur me kërkesat e liderit të LSDM-së Zaev, për dorëheqjen e kryeministrit Gruevski dhe Qeverisë së tij. Në komunikatën e mbrëmshme, VMRO-ja theksoi se LSDM-ja vazhdon me skenarin e urdhëruesve të tyre, për ardhje në Qeveri pa përkrahjen e popullit, por nuk i komenton kërkesat për formimin e Qeverisë kalimtare….

Maqedoni, Slider

Artan Grubi ‘kunder’ Ermira Mehmetit

Kaos të plotë ka shkaktuar brenda Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) bomba e tetë e liderit të LSDM-së, Zoran Zaev. Pas “propozim-skemës” së deputetes Ermira Mehmeti për formim të një qeverie teknike me kryeministër shqiptar, deputeti dhe shefi i kabinetit të Ahmetit, Artan Grubi, ka vlerësuar se nuk është koha për një gjë ët tillë….

1 1,163 1,164 1,165 1,166 1,167 1,211
Struga Ekspres