Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Ja si mund të fitohet një leje pune në Zvicër
Bota, Slider

Ja si mund të fitohet një leje pune në Zvicër

Të përkujtojmë së pari se për personat shtetasë të bashkësisë evropiane (në përjashtim të shteteve anëtare që kalojnë një fazë tranzitore), çështja e lejes së punës dhe qëndrimit, është një formalitet jashtëzakonisht i thjeshtë. Për fitimin e lejes së tillë, mjafton me patur një kontratë pune të nënshkruar apo disa herë mjafton edhe një letër…

‘Dashuri, ishe engjëlli mbrojtës’, dedikimi prekës i të fejuarës për djalin që humbi jetën në Durrës (FOTO)
Shqipëri, Slider

‘Dashuri, ishe engjëlli mbrojtës’, dedikimi prekës i të fejuarës për djalin që humbi jetën në Durrës (FOTO)

Personi që shihni në fotografi është Orgest Fezga, një i ri nga qyteti i Sarandës, i cili një ditë më parë humbi tragjikisht jetën, pasi ra nga lartësia. 28–vjeçari, po montonte një ashensor në një pallat në ndërtim, kur u rrëzua dhe gjeti vdekjen. Ngjarja ndodhi rreth orës 12:50 të së enjtes, në Shkozet të…

Alarm për Tiranën: Ja çfarë iu pret ditët në vijim
Shqipëri, Slider

Alarm për Tiranën: Ja çfarë iu pret ditët në vijim

Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave pranë Kryeministrisë ka bërë me dije se ka njohur përkeqësim gjendja e ujëmbledhësit të Bovillës për shkak të turbullimit të ujit. Masat për zgjidhjen e kësaj situate do të shoqërohen me kufizime të furnizimit me ujë të Tiranës në ditët në vijim, bëjnë me dije Emergjencat Civile….

Ministri shqiptar rrëfen tmerrin: Isha në parlament, familjen e kisha të bllokuar në autostradë
Shqipëri, Slider

Ministri shqiptar rrëfen tmerrin: Isha në parlament, familjen e kisha të bllokuar në autostradë

Një prej ministrave te kabinetit qeveritar ka rrëfyer sot se si i përjetoi përmbytjet e natës së kaluar që bllokoi qindra qytetarë në autostradën Tiranë-Durrës. Në emisionin news 24 ministri per Diasporen, Pandeli Majko tregoi se ndërsa ai ishte në parlament, familja e tij ndodhej në autostradë, pasi po kthehej në Tiranë, raporton “BalkanWeb”. “Unë…

Ja rregullat që duhet t’i dini kur u jepni fëmijëve ilaçe
Shëndetësi, Slider

Ja rregullat që duhet t’i dini kur u jepni fëmijëve ilaçe

Para së gjithash na duhet t’ju bëjmë thirrje të tregoni kujdes me përdorimin e medikamenteve, pra asnjëherë mos merrni iniciativa që nuk rekomandohen nga mjeku ose nëse medikamenti nuk shkruan të kundërtën. Gjatë përdorimit të medikamenteve duhet të keni parasysh se: Duhet të pyesni gjithmonë mjekun në lidhje me medikamentet që duhet të mbani në…

Përmbytet edhe Berati, uji mbulon katet e para
Shqipëri, Slider

Përmbytet edhe Berati, uji mbulon katet e para

​Katet e para të banesave në qytetin e Beratit kanë përfunduar nën ujë, pavarësisht masave mbrojtëse. Ora News raporton se rreth orës 21:15 minuta bizneset në pedonale, lokalet, dyqanet dhe bankat e nivelit të dytë janë nën ujë. Me gjithë masat e marra, uji është futur në katet e para.

Rrihen dy plaka para gjykatës, njëra LSDM tjetra VMRO (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Rrihen dy plaka para gjykatës, njëra LSDM tjetra VMRO (VIDEO)

30 Para pallatit të gjykatave në Shkup ku sonte pritej të silleshin 6 deputetët e VMRO-DPMNE-së, ndodhi një incident nga ata që më së paku priteshin, njofton TV Shenja. Dy gra të moshuara njëra mbështetëse e VMRO-DPMNE-së dhe pjesmarrëse në protesta e tjetra mbështetëse e LSDM-së, janë rrahur por fatmirësisht incidenti nuk mori përmasa më…

1 1,163 1,164 1,165 1,166 1,167 1,361
Struga Ekspres