Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shqipëri

Shqipëri

Shqiperi: Ka vrare 7 persona, lirohet nga burgu

​Vrasesi i shtate personave lirohet nga burgu. Adriatik Coli, një ndër anëtarët e “Bandës së Durrësit”, është liruar nga burgu. Ai ishte dënuar me burgim të përjetshëm për shtatë vrasje në vitin 2006. Por, Coli ka përfituar zbritje të dënimit, për shkak se bashkëpunoi me drejtësinë dhe bëri të mundur kapjen e 16 anëtarëve të tjerë të kësaj bande,…

Shqipëri, Slider

Fatos Nano kandidat i opozitës?!

Gjithcka ndodh ne politiken shqiptare dhe shume te papritura qe mund te befasojne cdo militant partie Fatos Nano mund të jetë një nga kandidaturat e mundshme për kryetar të Bashkisë Tiranë. Ish-Kryeministri Nano i cili ka mbajtur një qëndrim te jetë opozitar ndaj qeverisë Rama pritet të jetë pjesë e një kombinimi dhe koalicioni të…

Shqipëri, Slider

Lubonja:per te vjedhur luftuan keta?

Në një emision televiziv analisti i njohur Fatos Lubonja ka hedhur një sërë kritikash për ish luftëtarët e UÇK-së apo krahu i luftës siç njihet ndryshe dhe që jan në pushtet mbi 10 vite jo vetëm në Kosovë por edhe në Maqedoni. “Politika në Kosovë por edhe në viset tjera ku jetojnë shqiptarët përdoret për…

Shqipëri, Slider

Ja si u grabit banka

Ora shënon 12 e 45 minuta kur një punonjës i bankës pranë Stacionit të Trenit, i shoqëruar nga dy roje të sigurisë, del nga ambientet e pasme me dy thasë më para. Sapo kalojnë në korridorin e ngushtë që i nxjerr në sheshin para bankës, ata sulmohen nga 3 persona të armatosur dhe me çanta…

Shqipëri, Slider

AKOMA MENDON SE ISLAMI ESHTE PROBLEMI?!

ISLAMI DHE TERRORIZMI   Analisti i njohur shqiptar Fatos Lubonja  ka shkruar ne profilin e tij per Islamin dhe terrorizmin neper bote! Ai thekson se te gjitha krimet qe jane  bere,ato jane bere nga jo muslimanet historikisht! Ja statistikat qe publikon analisti i famshem Fatos Lubonja:

Rajoni, Shqipëri, Slider

Nese them emrat,me vendosin tritol ne darke

Analisti Preç Zogaj tha sot në emisionin “Opinion” se mazhoranca aktuale nuk ka goditur emrat kryesorë të krimit. Zogaj u shpreh se disa nga operacionet kryesore kudër trafiqeve, si Lazarati dhe Xibraka, nuk kanë goditur personat që drejtojnë realisht trafiqet. Lidhur me kapjen e bandës në Xibrakë, Zogaj u shpreh se hetimi nuk ishte meritë…

Shqipëri, Slider

Tirane,nëna 54-vjeçare lind një vajzë

Një nënë 54-vjeçare ka sjellë në jetë një vajzë në maternitetin “Koco Gliozheni” në Tiranë. Ngjarja është konsideruar si e rrallë, konsideruar edhe moshën e nënës që ka sjellë në jetë fëmijën. Lajmi është publikuar në rrjetin social “Facebook” nga mjekja gjinekologe Anika Dokle, vajza e deputetit të Partisë Socialiste, Namik Dokle. “Sot erdhi në…

Shqipëri, Slider

AKSIDENT TRAGJIK NE NJE FAMILJE SHQIPTARE

Një familje shqiptare me banim në Arezzo të Italisë është përfshirë në një aksident tragjik, ku ka humbur jetën një 38-vjeçar, ndërsa kanë mbetur të plagosur 3 persona, të gjithë anëtarë të një familjeje. Aksidenti ka ndodhur pranë Imolas rreth orës 09:00 të mëngjesit të sotëm. Familja shqiptare ishte duke udhëtuar me një Alfa Romeo…

Shqipëri, Slider

Përdhunoheshin cdo ditë nga babai

Një vajzë ka denoncuar abuzimin seksual nga babai i saj.Në komunikatën zyrtare të policisë së shtetit për drejtorinë e Kukësit e  cila ka në varësi edhe komisariatin e Tropojës,ku u bë denoncimi,thuhet se më datë10.02.2015,ora 10:00 u. bë ndalimi i shtetasit. M.A, vjeç 50, banues në një fshat, pasi rreth ores 08.30, vajza e  tij…

Shqipëri, Slider

çatia u rrezikoi jetën 8 anëtarëve të një familjeje

Shembja e çatisë së banesës së familjes aliaj në Ferras, ishte ndër dëmet më të mëdha që shkaktoi vërshimi i lumenjve ditë më parë. Nëse do ishin vonuar 5 minuta çatia do i kishte zënë nën vete 8 personat e familjes Aliaj në Komunën Levan. Ishin në banesë kur uji vërshoi me shpejtësi brenda ambjenteve…

1 52 53 54 55
Struga Ekspres