Shqipëri

Pogradec, shkëmbi bie mbi makinën me 4 persona
Shqipëri, Slider

Pogradec, shkëmbi bie mbi makinën me 4 persona

Përsëritet tragjedia e Torovicës. Një masiv shkëmbor është shkëputur nga faqja e malit në fshatin Proptishtë në Pogradec dhe ka goditur një makinë. Sipas informacioneve të para që vijnë nga vendi i ngjarjes, shkëmbi ka rënë mbi një makinë ku udhëtonin 4 persona. Deri tani raportohet vetëm për dëme materiale ndërsa personat që ndodheshin në…

Arrestohet në Qafethanë 61 vjeçari
Shqipëri, Slider

Arrestohet në Qafethanë 61 vjeçari

Dje, më datë 03.12.2017, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, Policia Kufitare e Qafë-Thanës ka arrestuar një shqiptar nga Maqedonia, shpallur në kërkim ndërkombëtar:Ruzhdi Muharremin, 61 vjeç, banues në Tetovë. Ndaj këtij shtetasi autoritetet gjyqësore në Varazdin, Kroaci, kanë lëshuar urdhër arrestin ndërkombëtar në datë 4 maj 2016 për “Mashtrim ekonomik” ndaj ai do të…

Koha s’pret, qeveria të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme
Shqipëri, Slider

Koha s’pret, qeveria të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi reagoi për situatën e përmbytjeve në territorin e Shqipërisë. Ajo shkruan se koha nuk pret ndaj qeveria shqiptare duhet të mos humbasë më kohë, por në respekt të ligjit të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme, të mobilizojë fonde financiare, ndihma ushqimore, logjistikën e duhur që situata të kalohet me sa më…

1 38 39 40 41 42 53
Struga Ekspres