Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shqipëri

Rrëzohet palma, zë poshtë një fëmijë (FOTO)
Shqipëri, Slider

Rrëzohet palma, zë poshtë një fëmijë (FOTO)

Një incident është regjistruar mbrëmjen e djeshme në qytetin e Vlorës, ku një palmë është këputur nga trungu dhe për pasojë ka zënë poshtë një të mitur. Sipas të dhënave të raportuara i mituri është lënduar lehtë dhe nuk është në rrezik për jetën.Kalimtarë të rastit i kanë ardhur në ndihmë fëmijës, i cili fillimisht…

Fotografi të rralla nga varrimi i Naim Frashërit
Shqipëri, Slider

Fotografi të rralla nga varrimi i Naim Frashërit

Naim Frashëri është poeti më i madh i Rilindjes Kombëtare. Ai shkroi gjithë jetën për vendit e vet, por ndërroi jetë në Turqi. Për të nderuar veprimtarinë e tij, eshtrat u sollën nga Stambolli në atdhe, në vitin 1937. Italianët i ndërtuan një varr monumental e për rrjedhojë i riorganizuan një ceremoni tjetër në 1940…

Kujdes! Celulari juaj mund t’ju vrasë
Shqipëri, Slider

Kujdes! Celulari juaj mund t’ju vrasë

Teknologjia është gjithandej, smartphone-i, laptopi apo desktopi janë të pashmangshëm në ditët e sotme, duke na lehtësuar punë, por edhe duke na kërcënuar seriozisht shëndetin. Përdorimi i këtyre paisjeve teknologjike shkakton dhimbje qafe, dhimbje koke, skuqje të syve si dhe nxit jetën sedentare. Por, përveç këtyre ekspertët pretendojnë se celularët, tabletët apo edhe paisje të…

E rëndë, babai i dy fëmijëve gjendet i varur
Shqipëri, Slider

E rëndë, babai i dy fëmijëve gjendet i varur

Një burrë 56-vjeç është gjetur i varur pasditen e sotme në Korçë. Sipas informacioneve të para nga policia lokale, viktima me iniciale A.D. dyshohet se është vetëvarur në banesën e tij tek Ura e Mborjes në lagjen numër 4. Nga kqyrja e jashtme e trupit të viktimës, nuk janë konstatuar shenja dhune, njofton Policia. Babai…

Arrestohet ‘mjeshtri’ i vjedhjes së telefonave
Shqipëri, Slider

Arrestohet ‘mjeshtri’ i vjedhjes së telefonave

Policia e Tiranës ka vënë ë në pranga një 35 vjeçar, pasi akuzohet për disa vjedhje telefonash në kryeqytet. Policia njofton se në pranga ka rene Abdyl Peqini, 35 vjeç, banues në Tiranë Ky shtetas më datë 18.12.2017, rreth ores 11:30, dyshohet se ka vjedhur në rrugën “5 Maji”, tek tregu, telefonin , shtetases R….

‘Dëgjonim të bërtitura, na u tmerruan fëmijët’, si u zbulua çerdhja e prostitucionit të udhëhequr nga disa shqiptarë
Shqipëri, Slider

‘Dëgjonim të bërtitura, na u tmerruan fëmijët’, si u zbulua çerdhja e prostitucionit të udhëhequr nga disa shqiptarë

Një ambient i marrë me qira në qytetin e Durrësit ku gëlonte prostitucioni është zbuluar sot nga Policia. E sipas banorëve që nuk guxojnë të dalin para kamerave prostitucioni lulëzon jo vetëm në zonën e verës por edhe të dimrit në Plazhin e Durrësit. Një apartament në një pallat 7 katësh ishte kthyer në ferr…

1 38 39 40 41 42 54
Struga Ekspres