Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shqipëri

Banka Botërore zbulon se sa dollarë kushton Shqipëria
Shqipëri, Slider

Banka Botërore zbulon se sa dollarë kushton Shqipëria

Shqipëria duke përfshirë njerëzit, pasuritë natyrore dhe prodhimin kombëtar është çmuar me 153,6 miliardë dollarë prej Bankës Botërore në një vlerësim të fundit për pasuritë e kombeve, sipas të dhënave që i përkasin vitit 2014. Vlerën më të madhe e ka kapitali human (njerëzit) me rreth 66 miliardë lekë, duke zënë kështu 42 për qind…

Nënë e bir u gjetën të djegur në banesë
Shqipëri, Slider

Nënë e bir u gjetën të djegur në banesë

Lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi ditën e sotme në Vlorë, ku mbetën të vdekur dy persona, policia e Vlorë ka shoqëruar në komisariat nusen e vëllait të viktimës dhe dy vajzat e saj të mitura. Selkie Hoxhallari me origjinë nga Korça 73 vjeçe dhe djali i saja Novruzi 43 vjeçar, u gjetën të…

Këto futbollist shqiptarë përjetojnë tmerrin në avion
Shqipëri, Slider

Këto futbollist shqiptarë përjetojnë tmerrin në avion

Futbollistët e ekipit të Partizanit dhe atij të Luftëtarit kanë përjetuar momente të vërteta tmerrri e paniku gjatë kthimit nga Turqia për në Shqipëri. Mësohet se për shkak të erërave të forta dhe reshjeve të shiut, avioni më të cilin ata udhëtonin ka hasur turbulenca të forta duke krijuar një situatë tepër të frikshme. Siç…

1 37 38 39 40 41 55
Struga Ekspres