Shqipëri

Prifti shqiptar: Nëse Europa nuk na pranon sepse ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë!
Shqipëri, Slider

Prifti shqiptar: Nëse Europa nuk na pranon sepse ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë!

Dom Gjergj Meta po vlerësohet si një mendjendritur dhe shqiptar i vërtetë. Ai ka dhën ënjë deklaratë, me të cilën dëshmon bashkëjetesën dhe harmoninë mes shqiptarëve të feve të ndryshme. “Nëse në Europë nuk më pranojnë bashkë me fqinjin tim, i cili shkon në xhami, refuzoj ofertën e vazhdoj jetën”, ka shkruar Meta, transmeton Gazeta…

Familja shpëton gruan, i heq nga fyti litarin e vdekjes
Shqipëri, Slider

Familja shpëton gruan, i heq nga fyti litarin e vdekjes

Një grua 52 vjeçe me inicialet M.B., nga fshati Frashër i Fierit ka tentuar t’i japë fund jetës duke u vetëvarur. Vetëm pak minuta pas kësaj tentative, familjarët e 52-vjeçares kanë vënë re mungesën e gruas dhe janë vënë në kërkim. Ata kanë arritur ta gjejnë dhe menjëherë i kanë hequr litarin nga fyti. 52-vjeçarja…

Plaku mysliman që ndërtoi i vetëm një kishë
Shqipëri, Slider

Plaku mysliman që ndërtoi i vetëm një kishë

Nga fillimi i këtij viti bëri bujë historia e një burri në Spanjë i cili kishte dedikuar gjithë jetën e tij për të ndërtuar një katedrale i vetëm. Ishte një histori përtej së zakonshmes që ia vlente për vëmendjen e medias botërore. Megjithatë, mua më bëri të kujtoj se një mjeshtër në moshë në fshatin…

Shqiptarit të vrarë i sekuestrohen 1 milion euro pas vdekjes
Shqipëri, Slider

Shqiptarit të vrarë i sekuestrohen 1 milion euro pas vdekjes

Struktura “Forca e Ligjit” sekuestroi rreth 1 milion euro të dyshuara si të përfituara nga trafikimi i narkotikëve në Greqi. Shuma e sekuestruar i përket Roland Shëmbitrasit të vrarë në Greqi në vitin 2017 për pazaret e drogës dhe të familjarëve të tij. Njoftimi i Policise se Shtetit Në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”,…

Në Librazhd aksidentohet autobusi me turist
Shqipëri, Slider

Në Librazhd aksidentohet autobusi me turist

Një autobus me turistë është aksidentuar në Lunik të Librazhdit, ndërsa udhëtonte drejt zonës turistike të Fushë Studen. Autobusi ka rrezikuar të dalë nga rruga dhe të bjerë në humnerë për shkak të gjendjes së degraduar të rrugës, bëne me dije burime të Ora News, ndaj shoferi për të shmangur një rrezik të tillë e…

Vaki shqiptare: Dje e ktheu nusen, sot i dogji shtëpinë
Shqipëri, Slider

Vaki shqiptare: Dje e ktheu nusen, sot i dogji shtëpinë

Djegia e banesës është bërë nga gruaja e pronarit të saj në mënyrë të qëllimshme Dy banesa janë përfshirë nga flakët në fshatin Grecalli të Fierit, fatmirësisht pa persona të lënduar. Djegia e banesës është bërë nga gruaja e pronarit të saj në mënyrë të qëllimshme, raporton “Ora News”. Pronari i shtëpisë Ardian Gjika thotë…

1 2 3 4 25
Struga Ekspres