Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Rajoni

Kosova i kërkon Tiranës eshtrat e Hasan Prishtinës
Rajoni, Slider

Kosova i kërkon Tiranës eshtrat e Hasan Prishtinës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli thotë se i ka dërguar letër zyrtare autoriteteve shtetërore në Tiranë që eshtrat e Hasan Prishtinës të prehen në Kosovë. Iniciativa është ndërmarrë në 85 vjetorin e vdekjes së themeluesit të Lëvizjes Kombëtare për çlirimin e Kosovës dhe heroit të madh të Pavarësisë së Shqipërisë. Veseli thotë se…

Shqiptarët si evropianët, më pak anëtarë në familje
Rajoni, Slider

Shqiptarët si evropianët, më pak anëtarë në familje

Numri i familjeve me një ose dy anëtarë në Shqipëri është rritur. Mesatarisht në 2017-n, 16% e familjeve kishin në përbërjen e tyre një ose dy pjesëtarë. Bazuar në të dhënat e INSTAT dhe në përllogaritjen e “Monitor”, numri i familjeve të vogla në Shqipëri është rritur me 2% krahasuar me një vit më parë….

Avionët ushtarakë serbë sërish mbi Preshevë
Rajoni, Slider

Avionët ushtarakë serbë sërish mbi Preshevë

Forcat Ajrore të Serbisë që sot do të jenë përsëri prezent mbi Preshevë. Sipas mediave serbe, avionët ushtarakë serbë do të fluturojnë mbi Preshevë si pjesë e trajnimit të rregullt të fluturimit. Fluturime të ngjashme do të ketë edhe në Nish dhe trajnimi mbi fluturimin në këtë zonë do të bëhet deri më 10 gusht….

Shtatorja e Skënderbeut do të vendoset në qendër të Ulqinit
Rajoni, Slider

Shtatorja e Skënderbeut do të vendoset në qendër të Ulqinit

Shtatorja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut do të vendoset në një rrethrrotullim në qendër të qytetit të Ulqinit, tek ndërtesa e Komunës. Këtë lajm për “Portalin Ul-info” e konfirmoi kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq, i cili shtoi se për këtë gjë u fitua pëlqimi i Ministrisë së Kulturës. Edhe bulevardi në të cilin…

Vritet në mënyrë mafioze ish-avokati i Millosheviqit
Rajoni, Slider

Vritet në mënyrë mafioze ish-avokati i Millosheviqit

Një avokat i njohur beogradas, i cili në të kaluarën ka mbrojtur udhëheqësin serb Sllobodan Millosheviq, është qëlluar për vdekje, në stil mafioz, para shtëpisë së tij të shtunën, ka thënë policia. Dragosllav Ognjanoviq, 57 vjeçar, u qëllua për vdekje para ndërtesës së banesës së tij në lagjen Beogradi i Ri dhe djali i tij…

Ja pse turqit i quajnë “arnaut” shqiptarët!
Rajoni, Slider

Ja pse turqit i quajnë “arnaut” shqiptarët!

Shumë prej nesh kemi dëgjuar ose kemi qenë prezent që shqiptarët i quajnë arnaut. Por të pakët janë ata njerëz që e dine kuptimin dhe historinë e kësaj fjale madje ka dhe nga ata që e keqkuptojnë ose e marrin për fyerje. “Nga 27 kombet që jetonin në Perandorinë Osmane, në krye të tyre dhe…

1 21 22 23 24 25 30
Struga Ekspres