Qyteti

Teatri Poshka dhe Korpusi Amerikan i Paqes sonte në ora 19:00 vijnë me “Skena e Paqes” (FOTO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Teatri Poshka dhe Korpusi Amerikan i Paqes sonte në ora 19:00 vijnë me “Skena e Paqes” (FOTO)

Sonte në orën 19:00 Teatri Poshka dhe Korpusi Amerikan i Paqes hapin siparin e organizimit tradicional “Peace Stage” ose “Skena e Paqes”.Të bashkuar nën moton e Presidentit Kenedi, Teatri Poshka dhe Korpusi Amerikan i Paqes sjellin këtë vit shfaqen “Drop Dead Juliet” shkruar nga Olsa Poshka dhe Allison Williams. Nën drejtimin regjisorial dhe artistik të…

Të martën ka ndërprerje të rrymës elektrike në Frëngovë,Kalisht, Radozhdë dhe disa lokacione tjera.Ja arsyeja
Qyteti, Slider

Të martën ka ndërprerje të rrymës elektrike në Frëngovë,Kalisht, Radozhdë dhe disa lokacione tjera.Ja arsyeja

Lajmerim per nderprerjen e furnizimit me energji elektrike Ju informojme se te marten më 15.05.2018: Ne periudhen kohore prej 10:05 – 16:30 EVN do te kryeje punime teknike ne largpercues dhe per kete arsyje do te kete nderprerje te furnizimit me energji elektrike ne fshatrat: Frengove, Fierishte, Kalishte, Radozhde, Mali Vllaj, lagjen Elen Kamen, hotelet…

Shefi i Kabinetit z.Dashmir Nasufi takohet me komandantin e stacionit policor z.Valon Hani
Qyteti, Slider

Shefi i Kabinetit z.Dashmir Nasufi takohet me komandantin e stacionit policor z.Valon Hani

Dje, në ambientet e komunës së Strugës, u zhvillua një takim pune mes shefit të kabinetit z. Dashmir Nasufi me shefin e stacionit policor-Strugë, z.Valon Hani, inpektorin shtetëror të tregut z. Shpendim Iljazi, si dhe inspektorëve komunal. Qëllimi i takimit ishte bashkëpunimi i ndërsjelltë i më shumë institucioneve të cilat tangohen nga të njëjtat probleme…

Faton Murati nga Shumi i Strugës të shtunën në qendër të Strugës me ekspozitën e tij ”Struga në 4 stinët”
Kulturë, Qyteti, Slider

Faton Murati nga Shumi i Strugës të shtunën në qendër të Strugës me ekspozitën e tij ”Struga në 4 stinët”

”Struga në 4 stinët” Struga është një vend që dashurohesh edhe me sy edhe nepërmjet fotografive, qëllimi im është që gjithmonë të ofroj fotografitë më të bukura të vendit tim. Andaj ju ftojë në një ditë të vecantë si për mua ashtu dhe për ju. Një ditë jo e zakontë dhe jo monotone. Në datën…

Në Strugë hapet Konferenca e sivjetme e mediave nga EJL-ja
Qyteti, Slider

Në Strugë hapet Konferenca e sivjetme e mediave nga EJL-ja

Liria e shprehjes, duke e përfshirë këtu edhe lirinë e mediave si pushtet i katërt në çdo shoqëri demokratike, janë një ndër të drejtat universale të njeriut. Si të tilla të njohura me dokumente përkatëse të organizatave më të larta ndërkombëtare. Veçanërisht faktor i rëndësishëm për lirinë e mediave dhe shprehjes është krijimi i kushteve,…

1 93 94 95 96 97 177
Struga Ekspres