Maqedoni

Maqedoni, Slider

Te gjithe syte tek ”bomba” 8,kesaj radhe ne mejdan

Edhe plote nje ore na ndajne nga publikmi i ‘bombes’ nr 8 qe do ta ‘shpertheje’ Zoran Zaevi,drejperdrejte nga Salla Universale ne Shkup.Te gjitha mediat fokusin e kane te publikimi i pergjimeve,sidomos tek kjo e sotmja, sepse u paralajmerua nga LSDMJ-ja  se do te marrin pjese shume qytetar,ambasador dhe media te huaja.Qytetaret jane kurreshtar te…

Maqedoni, Slider

E shihni si reagojnë kryesuesit e BDI-së dhe të PDSH-së?!

Analisti Kim Mehmeti nuk rri ‘rehat’ asnje dite pa i sulmuar partite shqiptare,pra BDI-ne dhe PDSH-ne Ai vazhdon te shprehet ne profilin e tij me keto fjale:E shihni si reagojnë kryesuesit e BDI-së dhe të PDSH-së ndaj opozitës maqedonase, e cila i shpalosë bisedat e përgjuara telefonike dhe ndaj neve qe kërkojmë përgjegjësi për bëmat…

Maqedoni, Slider

Sela kerkon ndihmen e gjykatave evropiane

Kreu i Iniciativës për Reforma në PDSH, Zijadin Sela thekson se për aferën e përgjimeve në Maqedoni, nevojitet ndihma e gjykatave evropiane. Sipas tij, vetëm të huajt mund të ndihmojnë në zgjidhjen juridike të çështjes, në një kohë që as qytetarët nuk i besojnë më sistemit vendor të drejtësisë. Në lidhje me ngjarjet brenda partisë…

Maqedoni, Slider

Sonte ”bomba” nr 8 do ”shpertheje” ne prani te ambasadoreve

LSDM-ja sot si duket eshte mobilizuar mire per te shperthyer ”bomben” nr 8,ne sallen Sallen Universale ne oren 19:00. Mbi 120 gazetarë, kameramanë e fotoreporterë janë akredituar që të ndjekin drejtpërdrejtë “bombën” e tetë me radhë që sonte do ta publikojë lideri i LSDM-së Zoran Zaev në Sallën universale në Shkup. Ngjarja është caktuar në…

Maqedoni, Slider

Zoran Zaev trashëgimtari politik i Gligorovit e Cervenkovskit

Konferencë për shtyp e deputetit të PDSH-së z.Bekim Fazliu: Fillimi i publikimit të përgjimeve për shumë kënd mund edhe të ketë tingëlluar si proces kredibil në fillim, por më pas, njëri nga qëllimet kryesore i gjithë këtij skandali doli që të jetë diskreditimi politik i Partisë Demokratike Shqiptare. Mbrëmë në një televizion të Shqipërisë patëm…

Maqedoni, Slider

Patriotizmi i Thaçit dëshmohet te intervista e Trajanovit

Ish komandanti i luftës së UCK-së, Xhezair Shaqiri ka reaguar ashpër ndaj liderit të PDSH-së, Menduh Thaçi i cili sipas tij shitet para shqiptarëve si patriot i vërtet. Shaqiri kërkon nga Thaçi që të deklarohet rreth intervistës së Pavle Trajanov kur ky i fundi thotë se Thaçi dhe PDSH-ja është formuar nga shërbimet sekrete të…

Maqedoni, Slider

Stojançe Angelov :Mund të ketë vëllavrasje (video)

Lideri i partisë ‘Dinjiteti”, Stojançe Angelov vlerëson se kryeministri Nikolla Gruevski nuk ka pasqyrë reale për atë se çfarë po ndodhë në shtet. Ai këtë përshtypje e ka pas takimit që para dite e realizoi me kryeministrin në kabinetin e tij. Angellov në emër të “Branitellave” kërkoi personalisht t’i thotë Gruevskit që të tërhiqet nga…

Maqedoni, Slider

BDI dhe PDSH janë të zhytur ne korrupsion

Te dyja partite jane sherbetore te VMRO-se Në intervistën për emisionin “Shqip” të Rudina Xhungës, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka thënë se të dy partitë politike shqiptare BDI dhe PDSH, janë të zhytur në korrupsion dhe materialet që posedon do ta dëshmojnë këtë që po e thotë ai. “Sipas meje e që mbase jam…

1 561 562 563 564 565 576
Struga Ekspres