/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Dridhet Maqedonia nga tërmeti, ja sa i fortë ishte
Maqedoni, Slider

Dridhet Maqedonia nga tërmeti, ja sa i fortë ishte

Një tërmet para disa minutash është ndjerë në Shkup. Epiqendra ka qenë në pjesën lindore të Malit të Zi, afër kufirit me Kosovën, respektivisht afër Pejës. Fuqia e termetit ka qene 5.3 Gradë sipas shkallës së Rihterit. Ndërkaq, raportohet se në Tetovë është ndjerë tërmeti edhe më fuqishëm.

Skandaloze: Doganieri shqiptar në doganën e Maqedonisë kërkon ryshfet
Maqedoni, Slider

Skandaloze: Doganieri shqiptar në doganën e Maqedonisë kërkon ryshfet

Një situatë e pakëndshme i ka ndodhur sot një qytetari shqiptar në doganën Kosovë-Maqedoni. Sipas qytetarit doganieri shqiptar në doganën e Maqedonisë nuk e ka lënë të kalonte pasi kërkonte ryshfet.Qytetari ka filmuar konfliktin me një doganier në pikën kufitare Kosovë-Maqedoni. Qytetari shkruan për JOQ.al:Përshëndetje JOQ! Këtu është dogana Kosovë-Maqedoni, ishte një punojës shqiptar në…

Ziadin Sela: Ja çfarë e nervozon BDI-në dhe Ali Ahmetin
Maqedoni, Slider

Ziadin Sela: Ja çfarë e nervozon BDI-në dhe Ali Ahmetin

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela bashkë me kryetarin e komunës së Gostivarit, Arben Taravari kanë vizituar kryetarin e komunës së Vrapçishtit Isen Shabani, njofton agjencia e lajmeve INA. Sela me këtë rastë tha se, e gëzon faktiv që shumica e komunave të Pollogut udhëhiqen nga Aleanca për Shqiptarët. Ai tha se ky fakt…

Më shumë borë ka në Ohër dhe Strugë
Maqedoni, Slider

Më shumë borë ka në Ohër dhe Strugë

Më shumë borë ka në Lazaropole ku lartësia e shtresës së borës është 17 centimetra, ndërsa në Krushevë kanë reshur vetëm gjashtë centimetra. Më shumë borë se në Krushevë ka në Ohër, Strugë dhe në Pretor ku lartësia e shtresës së borës është tetë centimetra. Borë të lehtë mëngjesin e sotëm ka në Kriva Pallankë,…

Ja si është gjendja e rrugëve pas reshjeve të dëborës
Maqedoni, Slider

Ja si është gjendja e rrugëve pas reshjeve të dëborës

Komunikacioni në rrugët në vend po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të lagështa me mbetje të borës së shkrirë veçanërisht në pjesët perëndimore dhe jugperëndimore të vendit ku gjatë natës ka pasur reshje intensive të borës, kumtoi Lidhja auto-moto e Maqedonisë. Ndalesa për qarkullimin e automjeteve të rënda transportuese përmes qafës malore Pletvar u hoq në…

BDI me akuza të reja ndaj Taravarit
Maqedoni, Slider

BDI me akuza të reja ndaj Taravarit

Nga mjediset e Komunës së Gostivarit, që më së paku duhet të jetë e politizuar, krerët e subjektit politik, Aleanca për Shqiptarët, shfrytëzuan nga rasti të bëjnë deklarata politike dhe kryekëputë demagogjike. Si në çdo prononcim tjetër publik, edhe këtë herë Arben Taravari shfrytëzoi mundësinë për t’u shitur në opinion si i pafajshëm duke kërkuar…

Aksident, vdes foshnja tre muajshe
Maqedoni, Slider

Aksident, vdes foshnja tre muajshe

Një foshnjë tremuajshe e humbi jetën, ndërsa pesë persona u lënduan në një aksident i cili ndodhi rreth orës 17.20 në rrugën rajonale Kërçovë-Makedonski Brod, midis fshatrave Sërbjan dhe Staroec, konfirmuan nga MPB për MIA-n. Personat e lënduar janë transferuar në Qendrën mjekësore në Kërçovë. Komunikacioni për momentin është duke u riorientuar nëpër rrugë alternative.

Qentë endacak sulmojnë tre persona
Maqedoni, Slider

Qentë endacak sulmojnë tre persona

Qentë endacakë kanë sulmuar mbrë tre persona në lokacione të ndryshme në qytetin e Shkupit. Rasti i parë është paraqitur në MPB nga 42 vjeçari N.S i cili ka thënë se rreth orës 7 e 40 minuta derisa ka ecur në bulevardin Avnoj, është sulmuar nga një qen endacak i cili e ka kafshuar në…

Lajmi i fundit: Aksident i rëndë, humb jetën 30 vjeçarja dhe lëndohen rëndë dy fëmijë
Maqedoni, Slider

Lajmi i fundit: Aksident i rëndë, humb jetën 30 vjeçarja dhe lëndohen rëndë dy fëmijë

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh në autostradën Gostivar – Tetovë, në konkretisht tek pikpagesa rrugore në Tetovë, ku një veturë e markës Golf 2 ka humbur kontrollin dhe është përplasur. Në vend ngjarje, sipas dëshmitarëve ka mbetur e vdekur një grua rreth të 30-ve, kurse sy fëmijë minoren kanë pësuar lëndime…

1 557 558 559 560 561 694
Struga Ekspres