Maqedoni

Maqedoni, Slider

”SITELL”NDIHMONTE SPEKTAKLET E ARRESTIMEVE

”SITELL” NDIHMONTE SPEKTAKLET E ARRESTIMEVE PER TE NDJELLE FRIKE NE OPINION. ISH MINISTRI GJORGJE SPASOV TREGON SE QEVERIA KISHTE FRIKE NGA LUBE BOSHKOVSKI. Funksionimi i strukturave të sigurisë të Maqedonisë kishte për qëllimin demonstrimin e agresivitetit dhe frikësimin e kundërshtarëve politik dhe qytetarëve si dhe gjithë atyre që mund të guxonin për të bërë publike…

Maqedoni, Slider

KERKUAN TE ME FUSIN KOKEN NE THES

REAGON ISH KRYEMINISTRI LUBCO GEORGIEVSKI PAS ‘BOMBES’ SE TRETE. Ish kryeministri i Maqedonise ndjehet i revoltuar pas shperthimit te ‘bombes’ se trete nga Zoran Zaev dje ne konferencen per shtyp nga LSDM-ja. Georgievski shprehet:”Mediat punojne per pushtetitn,por nga keto regjistrime te bisedave telefonike mund te konstatosh se ky bashkepunim eshte i dyanshem,pra kerkohet nga pushteti…

Maqedoni, Slider

FLET GRUAJA E LUBE BOSHKOVSKIT

PAS ‘BOMBES’FLET GRUAJA E LUBE BOSHKOVSKIT Pas publikimit të audio inçizimeve nga LSDM-ja, ku në bisedat në mes drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkovi, kryeradaktorit të TV Sitelit, Dragan Pavlloviq Llatas, si dhe pronarit të Kanal 5 Stojmenov, që sipas Zaevit ata bisedonin për montimin dhe arrrestimin e Lube Boshkovskit, ka reaguar edhe gruaja e Lube…

Maqedoni, Slider

PAS’BOMBES’,JEP DOREHEQJE GAZETARJA E KANAL 5

Gazetarja e Kanal 5 Suzana Miceva, pas bombës së tretë të publikuar nga Zoran Zaev ku përmenden edhe gatimet e lajmeve që janë bërë në Kanal 5, ka vendosur të largohet nga ky televizion. Ja reagimi i plotë i saj: “Sot e ndala angazhimin tim në Kanal 5. Të gjithë kemi arsyet tona të cilat…

Maqedoni, Slider

SHQIPTAR DHE MAQEDONAS FYEJNE SASHO MIJALLKOVIN

Shqiptar e maqedonas jane bere bashke pas pergjimeve te fundit nga LSDM-ja. Para pak castesh ka përfunduar protesta para Qeverisë së Maqedonisë, e cila pritet të vazhdojë gjatë ditës së nesërme, raporton Almakos. Në kohën e lëshimit të përgjimive para Qeverisë nga ana e aktivistëve qytetarë sonte në Shkup, në çastet që Shefi i Policisë Sekrete,…

Maqedoni, Slider

JEMI NE DUART E NJE REGJIMI TE PASHPIRT

JEMI NE DUART E NJE REGJIMI TE PASHPIRT Analisti i mirenjohur Kim Mehmeti reagon pas ‘bombes’ se trete radhazi te publikuar nga Zoran Zaev. Kim Mehmeti ne profilin e tij shkruan:”I dëgjuat përgjimet e fundit që i publikoi opozita maqedonase! U bindët në atë që e themi me vite: se ne jemi në duart e…

Maqedoni, Slider

”BOMBA” TE FUQISHME NGA ZAEVI

Bomba numer 3 e Zaevit sot ne konferencen per shtyp Lideri i LSDM-se,Zoran Zaev doli me te dhena tjera nga pergjimet te cilat tregojne  se si eshte montuar procesi gjyqesor kunder Lube Boshkovskit nga Latas,Mijallkov dhe Gruevski. Te tjera pergjime dalin kur  Gordana Jankullovska gatuante lajmet ashtu sic deshte ajo ne mediat qe kontrollohen nga…

Maqedoni, Slider

”BOMBA” E RADHES SOT NE ORA 14:00

”BOMBA” E TRETE E ZAEVIT SOT NE ORA 14:00 Vazhdon te publikoj edhe sot ”bombat” e radhes partia e LSDM-se. Sot kryetari i LSDM-së opozitare së bashku më kryesinë e ngushte pritet të publikojnë “bombën” e tretë. Si zakonisht publikimi i “bombave” bëhet pasdite ora 14.00, por ende zyrtarisht nga LSDM-ja nuk ka ndonjë njoftim për…

Maqedoni, Showbiz, Slider

NERVOZOHET TUNA

Kengetarja Altuna Sejdiu shkruan para pak minutash ne profilin e saj: “I vogli me t’voglin i madhi me të madhin” – është porosia ime ndaj dy organizatoreve anonime që mendojnë të bëjnë një të ashtuquajtur event “Zlatna Mravka” (Milingona e Artë). Më vjen keq që këto dy zonja nuk kanë lidhje as me “E” për…

Maqedoni, Slider

Marin Mema:Lereni Pollogun te marre fryme…

Gazetari Marin Mema sulmon ashper politiken shqiptare ne Maqedoni Lereni Pollogun, Tetoven te marre fryme, te marre Oksigjen… A nuk ju vjen turp qe vetequheni deputete e drejtues te partive shqiptare ne Maqedoni e nuk mbroni shqiptaret ?! Po vdesin gjysher, baballare, nena, po vdesin femije nga ndotja ekstreme ne kete zone a e kuptoni…

1 508 509 510 511 512 513
Struga Ekspres