/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

“Vizer” do të anulojë këto linja nga aeroporti i Ohrit
Maqedoni, Slider

“Vizer” do të anulojë këto linja nga aeroporti i Ohrit

Kompania ajrore “Vizer” pasdite kumtoi se linjat ajrore nga Shkupi në Vaksjo dhe Barcelonë dhe nga Ohri deri në Londër janë optimizuar sipas kërkesave të tregut dhe do të jenë funksionale vetëm në sezonin e verës. “Së shpejti, kompania ajrore do ta publikojë orarin veror për vitin 2019 dhe udhëtarët do të mund tashmë t’i…

E rëndë: Humb jetën 26 vjeçari me motoçikletë
Maqedoni, Slider

E rëndë: Humb jetën 26 vjeçari me motoçikletë

Një 26 vjeçar nga Kërçova ka humbur jetën pasi që është rrëzuar nga motoçikleta, informojnë nga MPB, njofton Portalb.mk,transmeton Struga Ekspres. Sipas policisë, përpara dy ditë ve, rreth orës 08:00 në Qendrën Urgjente të Kompleksit të Klinikave “Nënë Tereza” – Shkup, ka ndërruar jetë V.M. (26 nga Kërçova, i cili ka marrë lëndime gjatë rrëzimit…

Zaevi dhe Ahmeti filluan fushatën për referendum
Maqedoni, Slider

Zaevi dhe Ahmeti filluan fushatën për referendum

Partnerët e koalicionit Qeveritar shfrytëzuan shënimin e përvjetorit të marrëveshjes së Ohrit për të bërë fushatë për referendumin. Kryeministri Zaev si dhe kreu i BDI-së Ahmeti bënë thirrje që qytetarët të mbështesin referendumin, sepse sipas tyre kjo hap rrugën drejtë NATO_s dhe Bashkimit Evropian. Më 30 shtator, secili prej nesh ka mundësi që të jetë…

ZAEV: MO-ja i dha fund konfliktit të vitit 2001
Maqedoni, Slider

ZAEV: MO-ja i dha fund konfliktit të vitit 2001

Paneli me temë “Rruga deri në Bruksel përmes Ohrit” për nder të shënimit të 17 vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit është mbajt sot në Shkup. Në këtë panel, paraqitje kanë pasur kryeministri Zoran Zaev, lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe mysafirë të tjerë, nën organizimin e Sekretariatit për çështje evropiane me në krye…

Sot bëhen 17 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit
Maqedoni, Slider

Sot bëhen 17 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit

Më 13 gusht të vitit 2001, pra si sot 17 vite më parë, u nënshkrua Marrëveshja e Ohrit e cila konsiderohej si garantuese e bashkëjetesës dhe barazisë ndërmjet shqiptarëve dhe maqedonasve. Marrëveshja u arrit asistimin e bashkësisë ndërkombëtare, pas luftimeve të cilat ndodhën në vitin 2001 dhe mes tjerash ka për qëllim të promovimit të…

Sherif Islami, një pilot shumë i suksesshëm
Maqedoni, Slider

Sherif Islami, një pilot shumë i suksesshëm

Si është jeta e një piloti! Sherif Islami është pilot i dëshmuar nga fshati Gradec, Komuna e Gostivarit, tani Komuna e Vrapçishtit. Ai jeton në Gjermani.Ky është tregimi i tij.Sherif Islami thotë: “Jeta e pilotit është me shumë ngjyra; është një ëndërr e cila vetëm me vullnet dhe dëshirë mund të bëhet realitet!Mungesa e vullnetit…

Lajmi i fundit: Aksident i rëndë në hyrje të Ohrit, motoçiklisti merr plagë të rënda nga përplasja e makinës (FOTO)
Maqedoni, Slider

Lajmi i fundit: Aksident i rëndë në hyrje të Ohrit, motoçiklisti merr plagë të rënda nga përplasja e makinës (FOTO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur para 30 minutash në hyrje të Ohrit,ku një makinë ka përplasur një motoçiklist i cili pas aksidentit mori lëndime të rënda, informojnë për Struga Ekspres dëshmitar të rastit. Sipas dëshmitarit motoçiklisti ka marrë lëndime të rënda dhe është i gjakosur në kokë. Autoambulanca ka ardhur menjëherë në vendin e…

Tragjedi: Dy 15 vjeçarë humbën jetën me motoçikletë
Maqedoni, Slider

Tragjedi: Dy 15 vjeçarë humbën jetën me motoçikletë

Dy 15 vjeçarë humbën jetën mbrëmë në një aksident komunikacioni që ka ndodhur mbrëmë në rrugën lokale mes fshatrave të Strumicës Petralinci dhe Balldovci. Sipas policisë, jetën ka humbur personi S.K (15) dhe personi A.M (15) nga fshati Drvosh. Aksidenti tragjik ka ndodhur mrëmë kur djemtë me motoçikletë kanë goditur me automjet. Ekipi i policisë…

Bojkoto Referendumin!
Maqedoni, Slider

Bojkoto Referendumin!

Nga Gafur Adili Para disa ditesh “Marreveshja e Prespes” u publikua edhe ne gjuhen shqipe dhe, pas kesaj po lexoj se disa shqiptare kane filluar te kerkojne qe ne ndryshimet kushtetuese, ne menyre te veçante ne preambulen e kushtetutes, shqiptaret te jene shtetformues dhe gjuha shqipe te jete gjuhe zyrtare, si dhe pasaportat, leternjoftimet dhe…

1 508 509 510 511 512 804
error: Content is protected !!
Struga Ekspres