Maqedoni

Problemi me qentë endacak, rrezikohen kalimtarët (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Problemi me qentë endacak, rrezikohen kalimtarët (VIDEO)

Sulmet nga qentë endacak janë aktivizuar në lagje të ndryshme të vendit. Këtë e dëshmojnë edhe raportet e policisë duke njoftuar thuajse për çdo ditë nga një sulm të ri ndaj qytetarëve. Madje, shumë prej qytetarëve të anketuar shprehen se kanë qenë dëshmitarë të sulmeve, posaçërisht ndaj fëmijëve. “Janë të rrezikshëm. Para dsa ditësh e…

Rrahje masiv në Strugë
Maqedoni, Slider

Rrahje masiv në Strugë

Dje, 17.08.2019 rreth orës 18:00, në një pikë karburanti në Strugë është prishur rendi dhe qetësia ndërmjet dy banorëve nga fshatrat e Strugës. Në sherr u përfshin edhe disa persona të tjerë si dhe u përdorën mjete të forta. Stacioni policor në Strugë po merr masa për sqarimin e ngjarjes, pas së cilës do të…

Ja si është moti sot
Maqedoni, Slider

Ja si është moti sot

Moti sot do të jetë me diell dhe me erë të dobët deri në mesatare në drejtim veriorë. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 8 deri në 18 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës prej 28 deri në 35 gradë Celsius. UV indeksi do të jetë 8. Edhe në Shkup do të mbajë mot…

Godet ASH: Inspektori që shpërndau drogë në Gostivar është vëllai i funksionarit të BDI-së
Maqedoni, Slider

Godet ASH: Inspektori që shpërndau drogë në Gostivar është vëllai i funksionarit të BDI-së

Reagim: Shkas për këtë reagim është tentimi i fshehjes, respektivisht heshtjes nga ana e institucioneve kompetente ne lidhje me rastin e kapjes se dy personave nga ana e policisë te cilët kanë shpërndarë (shitur) lëndë narkotike duke e shfrytëzuar veturën e inspektorit të policisë nga sektori i punëve te brendshme në Tetovë. Sipas informatave te…

Tragjedi: Makina bie në hendek, ndërron jetë 26 vjeçari
Maqedoni, Slider

Tragjedi: Makina bie në hendek, ndërron jetë 26 vjeçari

Nga Ministria e Punëve të brendshme njoftojnë se gjatë mbrëmjes së djeshme një 26 vjeçar nga Vrapçishta ka ndërruar jetë pasi ka humbur kontrollin e makinës, duke përfunduar në hendek. “Më 15.08.2019 në ora 22:40 është raportuar se në autostradën Gostivar-Tetovë pas hyrjes për në Negotinë, personi me iniciale B.C. (26) nga fshati Toplicë i…

Mbytet një person në plazhin e Velipojës
Maqedoni, Slider

Mbytet një person në plazhin e Velipojës

Ky sezon turistik ka shënuar një tjetër viktimë. Një pushues ka humbur jetën pasditen e sotme në plazhin e Velipojës, përcjell albinfo.ch Report Tv mëson se viktima është Agush Kastrati, 86-vjeç, nga Peja e Kosovës. 86-vjeçari është futur në det për t’u larë, por ka humbur jetën si pasojë e një ataku kardiak.

1 2 3 558
Struga Ekspres