Maqedoni

Policia arreston 20 persona në aksionin e fundit, ja detajet
Maqedoni, Slider

Policia arreston 20 persona në aksionin e fundit, ja detajet

Policia gjatë orëve të fundit ka arrestuar rreth 20 veta, nëpër disa qytete të Maqedonisë së veriut të cilët siç thuhet dyshohen si terroristë dhe pjesëtarë të ISIS, të cilëve tashmë i është shqiptuar masa e paraburgimit,. Në MPB heshtje dhe nuk jepen detaje për ndërhyrjen, aksioni ka qenë i zhvilluar gjatë ditës së djeshme…

Ambasada e SHBA-ve: Ekziston rrezik për sulm terrorist në Maqedoninë e Veriut
Maqedoni, Slider

Ambasada e SHBA-ve: Ekziston rrezik për sulm terrorist në Maqedoninë e Veriut

Pas njoftimit të MPB-së, ambasada e Amerikës në Shkup paralajmëroi qytetarët e vet të cilët qëndrojnë në Maqedoni që të jenë të vëmendshëm. “Ekziston rrezik i ndonjë sulmi terrorist nga ideologjitë ekstremiste në Maqedoninë e Veriut. Sulmet terroriste dhe incidentet e tjera të sigurisë shpesh ndodhin pa asnjë paralajmërim, ndërsa shtetasit e SHBA-ve inkurajohen që…

19-vjeçares i amputohet këmba nga aksidenti tragjik
Maqedoni, Slider

19-vjeçares i amputohet këmba nga aksidenti tragjik

Gjashtë persona mbeten në gjendje të rëndë dhe në rrezik për jetën. Katër prej tyre ndodhen në Klinikën për kujdes intensiv dhe reanimacion ndërkaq dy të tjerë në Spitalin “8 shtatori” në Shkup. Pacienti më i ri në “8 shtatori” është një 15 vjeçar ndërsa në Klinikën për kujdes intensiv një 19 vjeçare të cilës…

I jepet lamtumira e fundit Valdetes, nënës së dy fëmijëve e cila ndërroi jetë në aksident
Maqedoni, Slider

I jepet lamtumira e fundit Valdetes, nënës së dy fëmijëve e cila ndërroi jetë në aksident

Sot pas namazit të Xhumasë në varrezat e fshatit Debresh me nderime fetare u varosën Valdete Hamiti dhe Rametulla Abdurraimi. Për ti dhënë lamtumirën e fudnit kishin ardhë mijëra shqiptarë nga të gjitha trevat e Maqedonisë. Pjesëmarës në varim ishin edhe shumë hoxhallarë dhe personalitete publike. Në akksidentin e 13 shkurtit ndëruan jetë Rametulla Abdurraimi,…

Kompania e Sigurimit: Ja sa para do marrin familjet e viktimave dhe sa të lënduarit (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Kompania e Sigurimit: Ja sa para do marrin familjet e viktimave dhe sa të lënduarit (VIDEO)

Autobusi i aksidentuar i tipit “Setra S-317 GT” ka poseduar polisë të vlefshme të sigurimit deri në janar të viti 2020. Polisa me numër 5453 e dhënë sipas obligimit ligjor nga Kompania e Sigurimeve “EuroSig”, ka të siguruar 59 vende të udhëtarëve në rast të fatkeqësive në komunikacion. Dëmshpërblimi do t’u bëhet vetëm udhëtarëve të…

Gostivari iu jep lamtumirën
Maqedoni, Slider

Gostivari iu jep lamtumirën

Në Debresh, Sanakos, Banjicë e Gostivar sot iu dha lamtumira e fundit 14 viktimave të tragjedisë të Laskarcës. Lot dhe dhimbje derisa të ndjerët vendoseshin në banesat e fundit. “Ditët që po përjetojmë janë shumë të rënda për tërë popullin e këtij nënqielli, sepse tragjedia mori 14 jetë njerëzish përnjëherë. Megjithatë, jeta dhe vdekja janë…

10 persona në gjendje të rëndë shëndetësore, dy në gjendje kritike
Maqedoni, Slider

10 persona në gjendje të rëndë shëndetësore, dy në gjendje kritike

Dhjetë nga të lënduarit në aksidentin e pardjeshëm të autobusit kur u përmbys në autostradën Shkup – Tetovë, janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, i cili sot i vizitoi të lënduarit në Spitalin e përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori”, deklaroi se atje mjekohen 28 të lënduar, ndërsa gjashtë do të…

Pronari i “Durmo Turs”: Shoferi e ka humbur kontrollin, autobusi ishte në rregull (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Pronari i “Durmo Turs”: Shoferi e ka humbur kontrollin, autobusi ishte në rregull (VIDEO)

Pronari i kompanisë “Durmo Turs”, Durmish Beluli, në një deklaratë për televizionin “24 Vesti” thotë se autobusi i cili është rrotulluar ku humbën jetën 14 persona ka qenë teknikisht mirë, por thotë se shoferi e ka humbur kontrollin ndaj vetvetes, njofton Portalb.mk. Ai në deklaratë thotë se të punësuarit në kompani janë dëgjuar në telefon me shoferin dhe ai…

1 2 3 415
Struga Ekspres