/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Bota

Bota, Slider

pasi të vdisni,facebook ju lejon…

Rrjeti social e zbuloi të martën këtë veçori të re, e cila quhet kontakti i privatësisë dhe shfaqet në menunë e konfigurimeve të sigurisë. Aty mund të zgjidhni një mik në Facebook, i cili do të mund të kontrollojë disa aspekte të faqes tuaj, si fotot tuaj të profilit apo të kopertinës, pasi të vdisni….

Bota, Slider

20 sekondat e para te jetes

Të përgjakur dhe duke qarë, dalin nga mitra e nënës së tyre dhe marrin frymë për herë të parë. Këto momente intime kapen nga fotografi francez Christian Berthelot, i cili i bën foto bebeve në 20 sekondat e para të jetës së tyre. 38-vjeçari nisi këtë projekt të veçantë 6 muaj pas lindjes së djalit…

Bota, Slider

MYSLIMANËT E VRARË NË SHBA

Tre studentët myslimanë-amerikanë të cilët u vranë në rezidencën e Universitetit të Karolinës së Veriut në Chapel Hill, kanë shkaktuar diskutim masiv në mediat sociale. Ndonëse mediat gjigande po mundohen të hedhin ujë mbi këtë zjarr, janë mediat sociale ato që po e mbulojnë si është më së miri krimin e fundit islamofob. Facebook është…

Bota, Slider

refuzonte të dilte nga spitali

Një pacient, i cili refuzonte të dilte nga spitali prej tre vitesh, u nxor me forcë. Ngjarja ndodhi në Pekin të Kinës. Një gjykatë urdhëroi që pacienti 55- vjeçar të nxirrej me forcë. Kur policia mbërriti te spitali, ai e kishte lidhur vetem ne zinxhirë në krevat. Kjo nuk e ndaloi policinë që ta nxjerrë…

Bota

Poroshenko: Gati gjendja e jashtëzakonshme nëse s’ka marrëveshje

Të gjithë sytë janë nga Minsku i Bjellorusisë këtë të mërkurë, ku zyrtarë nga Rusia, Ukraina dhe grupet separatiste do të takohen për të shqyrtuar propozimet mbi një marrëveshje të mundshme paqeje në Ukrainë. Pas një serie bisedimesh të nivelit të ulët, presidenti francez Francois Hollande dhe Kancelarja gjermane Angela Merkel, shpresojnë të përafrojnë qëndrimet…

Bota, Slider

Obama kerkon trupa ushtarakë kundër ISIS

Presidenti i SHBA-ve Barak Obama, i ka kërkuar kongresit autorizmin për ndërhyrje të forcave ushtarake kundër shtetit islamik. Në kërkesën e kreut të Shtëpisë së Bardhë theksohet se ISIS përbën një rrezik dhe kërcënim të madh. Për këtë shkak, Obama kërkoi që krahas bombardimeve nga ajri të autorizohet edhe ndërhyrja ushtarake. Në propozimin e tij…

Bota, Slider

Hidhen poshtë 33 dënime me vdekje në Egjipt

Një gjykatë apeli në Egjipt i ka hedhur poshtë dënimet me vdekje ndaj 33 mbështetësve të pretenduar të ish-presidentit Mohamed Morsi ndërsa ndaj tyre ka urdhëruar rigjykim. Një gjykatë e shkallës më të ulët, në qershor të vitit të kaluar i ka dënuar me vdekje 183 të akuzuar, në mesin e të cilëve edhe 33…

Bota

Raportohet i zhdukur – gjendet duke luajtur kukafshehthi

Një djalosh 10 vjeç nuk ishte zhdukur siç ishte frikësuar e ëma e tij, por u gjet duke u fshehur nën shtratin e tij, ka thënë policia, që me gjasë ka qenë duke luajtur kukafshehthi. Policia nga Blair Township ka thënë se nëna e djaloshit i kishte telefonuar policisë dhe i kishte thënë se i…

Bota

E vrane pasi perdorte facebook_un

Fatoum Al-Jassem quhet vajza që u dërgua në një gjykatë të Sheriatit, pasi u kap duke përdorur faqen e internetit social, në Rakka të Sirisë. Gjykata e Sheriatit deklaroi se duke përdorur një llogari të rrjetit Facebook, kjo shkon deri në adulteri, ndaj vajza duhet të dënohet me gurë, raporton agjencia FARS. Anëtarët e grupit…

Bota, Slider

Detyrojne imamet te kercejne ne rruge

Autoritetet kineze detyrojnë imamët të kërcejnë në rrugë Imamët e xhamive në Xinjiang, Turkestanin Lindor, janë detyruar të mblidhen në shesh për të kërcyer bashkërisht. Agjencia shtetërore kineze thotë se imamët janë detyruar të kërcejnë në shesh “në emër të civilizimeve”, raporton islambosna.ba. Në të njëjtën kohë janë detyruar të thonë edhe parullat si “paqja…

1 124 125 126
error: Content is protected !!
Struga Ekspres