/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
A ju kujtohet ‘Karamurati’? Shikoni si duket tani (FOTO)
Showbiz, Slider

A ju kujtohet ‘Karamurati’? Shikoni si duket tani (FOTO)

Ai është një prej aktorëve më të njohur turk në botë

Bëhet fjalë për Cuneyt Arkin, i cili në Kosovë njihet për rolet e luftëtarit Karamurat.

Së fundi, aktori është paraqitur në një event filmik në Stamboll dhe dukej mjaft në formë, megjithëse mbi supe bart 80 vjet.

Aktori aktualisht po vazhdon të shfaqet në serialin e njohur turk, “Bizim Ev (Shtëpia Jonë)”.

Arkin tre herë në karrierë është shpallur aktori i vitit, përkatësisht është shpërblyer me çmimin Golden Orange Award gjatë viteve 1969, 1973 dhe 1976.

Cuneyt Arkin së bashku me bashëshorten Betül, si dhe dy djemtë Murat dhe Kaan Polat.

January 22, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres