Bota
Pamjet e një aksidenti të tmerrshëm në Slloveni: Vetura godet kamionin dhe e nxjerr nga rruga (VIDEO)
Bota, Slider

Pamjet e një aksidenti të tmerrshëm në Slloveni: Vetura godet kamionin dhe e nxjerr nga rruga (VIDEO)

Një aksident i rëndë automobilistik nga i cili ka gjetur vdekjen një shofer kamioni 53-vjeçar hungarez ka ndodhur në një autostradë të Sllovenisë. Kamioni, së bashku me shoferin, ra mbi rrethojë në një humnerë rreth 20 metra thellësi, raporton Nezavisne Novine. Sipas informacionit të parë të siguruar nga portali Klip.si, shoferi slloven (41) i makinës…

Kosovë
Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu
Kosovë, Slider, Sport

Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu

Ka startuar ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës në ‘Doosan Arena’, që do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. 49′ – Goooooooooooooool, shenon Atdhe Nuhiuu 48′ – Amir Rrahmani ishte afer te shenoje gol shume te bukur,por goditja e tij perfundoi jashte portes 46′ – Bernard Challandes largon nga loja Anel Rashkajn, inkuadrohet…

Kulturë
Ndërron jetë anëtari i grupit “Trix” (FOTO)
Kosovë, Kulturë, Slider

Ndërron jetë anëtari i grupit “Trix” (FOTO)

Ka vdekur kitarist i grupit  të njohura të muzikës shqipe “Trix”, Nuredin Azemi Një ndër grupet më të suksesshme dhe më të famshme shqiptare të “Trix” u formua në pranverë të vitit 1974 në fillim përbëhej nga tre anëtarë: Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi. Këtë vit u bënë edhe ca ndryshime në…

Maqedoni
Zjarri kaplon barakën në Tetovë, një i vdekur (FOTO)
Maqedoni, Slider

Zjarri kaplon barakën në Tetovë, një i vdekur (FOTO)

Sot rreth orës 03:50 pas mesnate është përhapur zjarr në barakat e improvizuara afër Qendrës Sportive në Tetovë.Disa minuta më vonë në vendngjarje kanë arritur ekipet e zjarrfikësve, të cilët pas shuarjes së zjarrit kanë vërejtur një trup të pajetë dhe të djegur brenda barakës. Rastin është konfirmuar edhe nga Sektori për Punë të Brendshme…

Opinion
Agni Dauti: Manastiri, qyteti i dritës
Opinion, Slider

Agni Dauti: Manastiri, qyteti i dritës

Manastiri-qyteti i dritës Emri i fushës së këti qyteti Pellagoni i thot të gjitha. Para 12000 vjetëve në këtë fushë ka jetuar popullsia pellazge. Më von kjo fushë do të banohet nga fisi ilir i Linkestëve të cilët krijuan dhe qytetin antik të Heraklesë. Në mes të këti qyteti, kalon dhe lumi me emrin Dragor-Dragua…

Qyteti
Rajoni
Shëndetësi
Ja si të shpëtoni nga gërhitja
Shëndetësi, Slider

Ja si të shpëtoni nga gërhitja

Askush nuk dëshiron t’i dëgjojë tingujt torturues të gërhitjes, prandaj disa nga metodat shumë natyrale, që do t’ju ndihmojnë t’i mbani zhurmat nën kontroll janë: Merrni vitaminë C- Vitamina C ndihmon në përmirësimin e sistemit imunitar dhe atë të frymëmarrjes. Një nga shkaqet kryesore të gërhitjes është bllokimi i rrugëve të ajrit nga sinuset. Duke…

Showbiz
Shkodran Mustafi i lumtur me veleshtaren Vjosa Shkodrani-Kaba që e ka bekuar me dy fëmijë! (FOTO)
Qyteti, Showbiz, Slider

Shkodran Mustafi i lumtur me veleshtaren Vjosa Shkodrani-Kaba që e ka bekuar me dy fëmijë! (FOTO)

Futbollisti i Kombëtares gjermane Shkodran Mustafi sapo ka publikuar një fotografi me bashkëshorten e tij, Vjosën, shkruan GazetaBlic.Fotografi kjo e cila duket e realizuar në një aheng, duke qenë se të dy shfaqen të veshur tejet elegant.Shkodrani me kostum të zi, ndërsa Vjosa ka marrë gjithë vëmendjen me fustanin ngjyrë ari, ndërsa nuk kanë munguar…

Shqipëri
Edi Rama: Takimi i radhës, më 21 dhjetor në Durrës
Shqipëri, Slider

Edi Rama: Takimi i radhës, më 21 dhjetor në Durrës

Takimi i tretë midis liderve të Ballkanit Perëndimorë do të mbahet në Durrës, në 21 dhjetor të këtij viti. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama, gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, në Ohër. “Për ne është e shkruar në dokumentin e Novi Sadit. Nuk është ideja ta…

Slider
Agni Dauti: Manastiri, qyteti i dritës
Opinion, Slider

Agni Dauti: Manastiri, qyteti i dritës

Manastiri-qyteti i dritës Emri i fushës së këti qyteti Pellagoni i thot të gjitha. Para 12000 vjetëve në këtë fushë ka jetuar popullsia pellazge. Më von kjo fushë do të banohet nga fisi ilir i Linkestëve të cilët krijuan dhe qytetin antik të Heraklesë. Në mes të këti qyteti, kalon dhe lumi me emrin Dragor-Dragua…

Sport
Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu
Kosovë, Slider, Sport

Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu

Ka startuar ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës në ‘Doosan Arena’, që do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. 49′ – Goooooooooooooool, shenon Atdhe Nuhiuu 48′ – Amir Rrahmani ishte afer te shenoje gol shume te bukur,por goditja e tij perfundoi jashte portes 46′ – Bernard Challandes largon nga loja Anel Rashkajn, inkuadrohet…

Uncategorized
“Nike” prodhon atlete për mjekët dhe infermieret që punojnë 12 orë (FOTO)
Slider, Uncategorized

“Nike” prodhon atlete për mjekët dhe infermieret që punojnë 12 orë (FOTO)

Nike ka krijuar një palë atletesh posaçërisht për mjekë dhe infermierë për t’i ndihmuar ata të kalojnë ndërrim 12-orësh. Atletet, e emërtuara si ‘Air Zoom Pulse’, janë elastike dhe të lehta për tu mbathur dhe zbathur, të dizejnuara për rehati gjatë ditëve të gjata. Kompania e veshjeve sportive thotë se këpucët janë bërë për ‘heronjtë…

Maqedoni, Slider

Zjarri kaplon barakën në Tetovë, një i vdekur (FOTO)

Sot rreth orës 03:50 pas mesnate është përhapur zjarr në barakat e improvizuara afër Qendrës Sportive në Tetovë.Disa minuta më vonë në vendngjarje kanë arritur ekipet e zjarrfikësve, të cilët pas shuarjes së zjarrit kanë vërejtur një trup të pajetë dhe të djegur brenda barakës. Rastin është konfirmuar edhe nga Sektori për Punë të Brendshme...
Maqedoni, Slider

Prej sot pajisjet dimërore janë të detyrueshme

Të gjithë drejtuesit e mjeteve tashmë duhet të jenë gati për sezonin dimëror. Sot nis edhe zyrtarisht sezoni dimëror që zgjat deri më 15 mars. Gjatë kësaj periudhe, drejtuesit duhet t’i kenë me vete pajisjet dimërore. “Apelojmë për të gjithë shoferët që të jenë të kujdesshëm gjatë këtij sezoni dimëror”, thuhet në njoftimin e policisë.
Maqedoni, Slider

Liderët shqiptarë në opozitë intensifikojnë bisedimet për zgjedhjet e 12 prillit

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka nisur takimet intensive me subjektet politike shqiptare me qëllim formimin e koalicioneve parazgjedhore. Gjatë ditës Sela pritet të takohet me kryetarin e partisë Alternativa, Afrim Gashi me të cilin jo zyrtarisht do të bisedohet për parimet e koalicionit. Takimin e kanë konfirmuar dyja subjektet duke mos dhënë...
Maqedoni, Slider

Lëvizja BESA: Zaev përsëri mashtron opinionin, të mos gjej arsyetime për grafën etnike

Lëvizja BESA si parti opozitare serioze ka për obligim moral të sqarojë opinionin e gjërë në lidhje me deklaratat e fundit të kryeministrit të vendit Zoran Zaev, sa i përket grafës etnike në leternjoftime kështu ka deklaruar sot në një konferencë për shtyp zëdhënësi i Lëvizjes Besa Elmedin Memishi informon Tetova sot. Memishi tha se...

Postimet e fundit

Struga Ekspres