/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Bota
E tmerrshme: Shoferi i shkelë 30 persona me veturë në Gjermani, këto janë pamjet (FOTO/VIDEO)
Bota, Slider

E tmerrshme: Shoferi i shkelë 30 persona me veturë në Gjermani, këto janë pamjet (FOTO/VIDEO)

Së paku 30 persona janë lënduar, pasi një veturë është përplasur me një turmë njerëzish që po merrnin pjesë nënjë karneval në qytetin Folkmarsen të Gjermanisë. Sipas informacionit të gazetës gjermane, BILD.de, pati më shumë se 30 të lënduar, rreth një e treta prej të cilëve ishin me lëndime të rënda. Policia tha se shoferi…

Kosovë
Rreziku nga koronavirusi: Nisin kontrollet mjekësore në kufirin Kosovë-Shqipëri
Kosovë, Slider

Rreziku nga koronavirusi: Nisin kontrollet mjekësore në kufirin Kosovë-Shqipëri

Pas shtimit të kontrolleve nga policia kufitare, në pikëkalimin kufitar që lidh Kosovën dhe Shqipërinë në Morinë, dy ekipe mjekësh nga Kukësi po kujdestarojnë 24 orë. Këto kontrolle vijnë pas përhapjes së koronavirusit në Kinë dhe vende të tjera, veçanërisht në Itali. Por, mjekët thonë se nuk ka vend për panik. Urdhri i Ministrisë së…

Kulturë
I jepet lamtumira e fundit këngëtares Nexhmije Pagarusha
Kulturë, Slider

I jepet lamtumira e fundit këngëtares Nexhmije Pagarusha

Në Pagarushë të Malishevës është varrosur të dielën në mesditë, këngëtarja e njohur Nexhmije Pagarusha, e cila ndërroi jetë në moshën 86 vjeçare të premten. Në Teatrin Kombëtar të Kosovës, të dielën u bën homazhe dhe më pas një akademi përkujtimore për jetën dhe veprën e saj. Në këtë ceremoni, morën pjesë politikanë e artistë…

Maqedoni
Lajmi i fundit: Rezultate negetive për pacientin nga Maqedonia e Veriut që dyshohej për koronavirus
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Lajmi i fundit: Rezultate negetive për pacientin nga Maqedonia e Veriut që dyshohej për koronavirus

Një person u raportua i dyshuar me koronavirus në repartin infektiv në Shkup. I dyshuari është i ardhur nga Italia-Lombardia Veneto. Ka kaluar në aeroportin e Shkupit pa kontrollë. Burime të News33.tv njoftojnë që personi pasi është mbajtur në karantinë rreth 2 orë konfirmohet se analizat kanë rezultuar negative. Gjithsesi ekipi i Klinikës së Infektive është…

Opinion
Saliu: Buzëqeshjet e këputura të Fatlumit dhe Fetijes
Opinion, Slider

Saliu: Buzëqeshjet e këputura të Fatlumit dhe Fetijes

Urim Salihu Ju do të merrni frymë përsëri sepse fëmijët s’mund ta pranojmë se ata nuk jetojnë më. .Buzëqeshjet e Fetijes dhe Fatlumit do të vazhdojnë .Ato do ndjehen mes zbrazëtirës ,mes kësaj pranvere që po vjen plot kob dhe zi.Buzëqeshjet e tyre do ndjehen në ato banka të zbrazura ku rrinin ata,sepse buzëqeshjet e…

Qyteti
Rajoni
Infektologu Izet Sadiku: Fëmijët shërohen më së lehti nga koronavirusi
Rajoni, Shëndetësi, Slider

Infektologu Izet Sadiku: Fëmijët shërohen më së lehti nga koronavirusi

Infektologu, Izet Sadiku, ka thënë se virusi që është përhapur gjithandej botës përhapet kryesisht përmes rrugëve të frymëmarrjes. Por bartja e këtij virusi mund të ndodhë edhe përmes rrugëve të tjera. “Koronavirusi përhapet përmes duarve të kontaminuara, syve dhe hundës. Përmes spërklave, përmes ajrit, por edhe me kontakte tjera, përmes duarve nëse preken pajisjet tjera…

Shëndetësi
Lajmi i fundit: Rezultate negetive për pacientin nga Maqedonia e Veriut që dyshohej për koronavirus
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Lajmi i fundit: Rezultate negetive për pacientin nga Maqedonia e Veriut që dyshohej për koronavirus

Një person u raportua i dyshuar me koronavirus në repartin infektiv në Shkup. I dyshuari është i ardhur nga Italia-Lombardia Veneto. Ka kaluar në aeroportin e Shkupit pa kontrollë. Burime të News33.tv njoftojnë që personi pasi është mbajtur në karantinë rreth 2 orë konfirmohet se analizat kanë rezultuar negative. Gjithsesi ekipi i Klinikës së Infektive është…

Showbiz
Shqipëri
Shkak koronavirusi, njoftohet mbyllje 2 javë e mësimit në shkolla të Tiranës
Shëndetësi, Shqipëri, Slider

Shkak koronavirusi, njoftohet mbyllje 2 javë e mësimit në shkolla të Tiranës

Pasiguria që ka shkaktuar afrimi i koronavirusit deri të fqinji ynë Itali, ka vënë në lëvizje sistemin shkollor në Shqipëri. E para që njoftoi mbylljen e mësimit ishte shkolla Udha e Shkronjave, raporton noa.al. Ajo informoi sot se ka vendosur të mbyllë shkollën për dy javët e ardhshme. “Pas një konsultimi me prindër, specialistë dhe…

Slider
Lajmi i fundit: Rezultate negetive për pacientin nga Maqedonia e Veriut që dyshohej për koronavirus
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Lajmi i fundit: Rezultate negetive për pacientin nga Maqedonia e Veriut që dyshohej për koronavirus

Një person u raportua i dyshuar me koronavirus në repartin infektiv në Shkup. I dyshuari është i ardhur nga Italia-Lombardia Veneto. Ka kaluar në aeroportin e Shkupit pa kontrollë. Burime të News33.tv njoftojnë që personi pasi është mbajtur në karantinë rreth 2 orë konfirmohet se analizat kanë rezultuar negative. Gjithsesi ekipi i Klinikës së Infektive është…

Sport
Uncategorized
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Lajmi i fundit: Rezultate negetive për pacientin nga Maqedonia e Veriut që dyshohej për koronavirus

Një person u raportua i dyshuar me koronavirus në repartin infektiv në Shkup. I dyshuari është i ardhur nga Italia-Lombardia Veneto. Ka kaluar në aeroportin e Shkupit pa kontrollë. Burime të News33.tv njoftojnë që personi pasi është mbajtur në karantinë rreth 2 orë konfirmohet se analizat kanë rezultuar negative. Gjithsesi ekipi i Klinikës së Infektive është...
Maqedoni, Slider

Profesoreshës Karakamisheva i pengon thirrja e ezanit (FOTO)

Profesoreshës maqedonase Tanja Karakamisheva i pengon thirrja e ezanit në xhami për shkak zërit të lartë. Ajo nëpërmjet një statusi ka shkruar se shpesh i duhet të ndërpres ligjeratat për shkak zërit të lart i cili vje nga xhamitë të cilat ndodhen në afërsi të fakulteti. Ajo gjithashtu potencoi se ky është edhe mosrrespektim i...
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Koronavirus, Filipçe: Do të formohet shtab i krizave, shtetasit kinez në Maqedoninë e Veriut dolën negativ

Pas mbledhjes së jashtëzakonshëm të Qendrës për Menaxhim me Kriza, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se do të formohet shtab i krizave që do të koordinojë të gjitha aktivitete rreth virusit Covid 19. Filipçe gjithashtu njoftoi se tre shtetasit kinez të cilët kanë ardhur për punë në Maqedoninë e Veriut janë testuar dhe janë...

Postimet e fundit

Struga Ekspres