Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZoran Zaev gënjeu qytetarët, nga janari rriten taksat

Zoran Zaev gënjeu qytetarët, nga janari rriten taksat

Zoran Zaev, në seancën e Parlament kur mori postin e kryeministrit në paraqitjen e tij, tha se taksat do të zvogëlohen dhe se ai do të përpiqet të ketë më shumë para në mes qytetarëve.
Ai premtoi se buxhetet e familjes do të ishin më të mëdha dhe dhënat do të reduktohen. Por ai si duket i gënjeu qytetarët. Në vetëm 5 muaj, qytetarët kanë paga më të ulëta, kosto më të larta, kurse taksat do të rriten gjithashtu, njofton TetovaPress, transmeton Gazeta Express.

“Paralelisht do të punojmë në kthimin e parave në mesin e qytetarëve dhe uljen e kostos së jetesës. Qeveria do të prezantojë një sistem të ri “Më shumë para mes qytetarëve”. Qytetarëve do të rimbursohen me 15 për qind të TVSH-së së paguar në llogaritë fiskale, me përjashtim të tatimit mbi produktet luksoze. Ne do të rrisim buxhetet familjare duke ulur detyrimet”, ka thënë Zaev në ekspozenë e tij.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments