Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Zoran Zaev dhe dështimi total i qeverisë
Opinion, Slider

Zoran Zaev dhe dështimi total i qeverisë

Opinion nga Premtim Dema
Zoran Zaev dhe deshtimi total i qeverise

Gjith ajo lufte e forcave progresive ne Maqedoni per nje te ardhur me te mir, gjith ata protesta te revulucionit „laraman“ dhe tash na del realiteti qe LSDM dhe Zoran Zaev e kane bere kete vetem per kolltuk. Sot kemi deshtim total te qeveris „Zaev“, e koncenteuar vetm per te mbajtur pushtet dhe jo per te bere pushetet.

Qeveria e Maqedonise kryeministri i saj Zoran Zaev dita dites po e çojne vendin rreth nje bankroti total.

Zoran Zaev ka shkelur te gjith regullat qe sipas etikes dhe moralit duet ti mbaj nje Lider Qeverie

Deshtimet jane te pafund, vetem disa nga deshtimet e medha te Qeverise:

– Zero rritje ekonomike
– Zero investime
– Te punsuar ne kabinetin e tij pa sigurimime sociale, shkeleje totale i ligjit te punes te RM
– Me teper te papune se kurre
– Qeveri jo efikase e zgjedhur per ta shuajtur urine e opnetve politik, e jo e formuar sipas aftesive qe duet secili nga ministrat ti ket per ministrine perkatse
– Qeveria e mbushur dhe e permbushur me Ministra dhe zevends Ministra qe ngarkojne buxhetin dhe xhepin e popullit, kur mendoj se ne Zvicer kemi shtat Ministra
– Ministra, zevendsministra, drejtor me dosje te kriminalizuara dhe te deponuara ne gjykata
– Kryeminister qe gjat zgjedhjeve lokale u be kukull i njerzve te te kriminalizuar qe kane me se paku tre dosje ne gjykata, duke perkrahur ata qe te behen udheqes te komunave, te cilet tash bashke me zagaret e tyre bejne kerdi duke kercenuar qytetar, afarist dhe gazetar dhe qytetar, Struga si shembull i anarkise totale
– Nje arke shtetrore e zbrazur qe rrezikon supergaun „bankrotin shetror“
– Nje buxhet qe Shqitaret i le te ndihen si ne Afrken e Jugut gjat apartheitit
– Kryeministri si lojtar „player“ i polemikave dhe futjes te grindjeve ne kualicionin qeveritar per te vjedhur ministrine e veteme Shqiptarve ate te Shendetsis edhe pse Arben Taravari ka qene ministri me i mir i qeverise Zaev edhe pse ASH ne rradhet e saj ka me shum se çdo parti tjeter ekspert te ketij digasteri . Ku qendron ketu logjika?
E vetmja logjike qendron aty qe Shqiptaret ne kete qeveri nuk menaxhojne asnje ministri kyçe me pesh.
Absurditeti i etjes per pushet shtin Kryeministrin qe me njerez te dyshimt qe figurojene ne lista te zeza eshte gati te bej numrat dhe te mbes ne kultukun drejtues te shtetit.
Zoran Zaev rrezikon ne moment nje shetet vetem e vetem per te mbajt pushtet.

Pas keti teatri qe ndodh nga fundi i zgjedhjeve lokale eshte me mir qe vendi te ket nje Qeveri teknike dhe te shkoj ne zgjedhje te parkohshme.

Kam edhe nje sygjyrim per zotin Zaev, leri gjykatat te bejne punen e vet dhe ti pastrojne edhe njerzit e kriminalizuar qe jane aleatet e LSDMse dhe Zoran Zaevit, krimi nuk ka as kombesi as fe.

December 22, 2017

Struga Ekspres