Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZiadin Sela më 3 mars takon diasporën shqiptare në Zvicër (FOTO)

Ziadin Sela më 3 mars takon diasporën shqiptare në Zvicër (FOTO)

Pas debateve të hapura në të gjitha vendbanimet shqiptare në Maqedoni, Ziadin Sela pritet të udhëtoj drejtë Zvicrës për të informuar mërgimtarët për situatën dhe zhvilllimet e fundit në vend.

Sela dhe së bashku me Arben Taravarin, Remzi Mehmedin, Elmi Azirin dhe Agon Feratin do të jenë në një konvent informuese në Zvicër.

Së bashku me mërgimtarët nga Maqedonisë do të diskutohen disa tema, ndër to, gjuha shqipe, emir dhe pasojat për shqiptarët, diaspora si pjesë e zhvillimit ekonomik të komunave shqiptare…etj.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments