Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZiadin Sela: Kemi arritur marrëveshje me Alternativën

Ziadin Sela: Kemi arritur marrëveshje me Alternativën

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa arritën marrëveshje për koalicion parazgjedhor. Lajmin e bëri të ditur KReui ASH-së Ziadin Sela pas takimit me Afrim Gashin e Alternativës. SEla tha se do të jenë në pritje edhe 12 orë tjera për një përgjigje nga Lëvizja Besa. Ai tha se do të bëj çmos që vota shqiptare të unifikohet përmes një koalicioni të fuqishëm parazgjedhorë. Sela tha që nga koalicioni i 2017-ës me Lëvizjen Besa kur ishte një parti, kanë pasur ujdinë që edhe në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të garojnë së bashku. Ai iu bënë thirrje për të mbajtur fjalën.

Në momentin që po flasim, e kam patjetër të them se kam marr një pëlqim me shkrim për një koalicion parazgjedhor për zgjedhjet e 12 prillit, nga Afrim Gashi, kryetari i Alternativës. Dhe fatkeqësisht kemi hasur në injorim nga ana e palëve të tjera. Ne kemi veç më një parapëlqim për koalicion dhe kthim mbrapa nga ky moment nuk ka, ndërkohë që jemi të hapur për të gjitha palët e interesuara që ta bëjnë sa më të fortë votën e shqiptarëve- tha Ziadin Sela, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments