Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiZHUTA: "Kënga Magjike" është MASKARADË dhe Show Biznes

ZHUTA: “Kënga Magjike” është MASKARADË dhe Show Biznes

“KËNGA MAGJIKE” 2019
( Post”festum”)!

Festivali që më së paku i ngjan dedikimit.
“Kënga Magjike” që ska lidhje me forcën Magjike të këngës SHQIPTARE. Në çdo gjë tjetër mund të përngjan; në MASKENBALL, CIRKUZIJADË, shou-biznes- maskaradë, etj.etj. por Jo dhe në një Festival të mirëfillt ku do na knaq shpirtin me kompozime të reja e origjinale me ngjyrë e taban të laramanisë aq të pasur të melosit ton kombëtare ! Derdhen aq shum para për demostrim luksi e të “modes” sharlatane e që ndjell neveri e gërdi përball realitetit të dhembshëm në përditshmëri !
Çunit lazdran të Lalzit ,duhet thënë STOP mé ksilloj improvizimesh, mjaft ishte të jetuarit të Tij në stilin e rriqnës !
Çdogjë ish IMPROVIZIM, BIZNES, PSEUDOVLERË…( me CA përjashtime ) !

Sabaudin Zhuta

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments