Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZaevi sot shkon drejtë Serbisë, çfarë do të flas për Kosovën?

Zaevi sot shkon drejtë Serbisë, çfarë do të flas për Kosovën?

Delegacion i qeverisë së Maqedonisë nën udhëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev sot pasdite udhëtojnë për vizitë zyrtare në Serbi.

Në përbërje të saj është edhe ministri i brendshëm Oliver Spasovski, ministri i Shoqërisë informatike Damjan Mançevski si dhe sekretari shtetëror pranë MPJ-së Viktor Dimovski.

Dy delegacionet qeveritare, të udhëhequr nga kryeministrat e Serbisë dhe Maqedonisë, pastaj do të mbajnë takim plenar të përbashkët ku do të bisedohet për tema me interes për qytetarët e dyja vendeve si dhe thellimin e mëtejmë të raporteve mes dyja shteteve.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments