Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZaevi foli shumë për shqipen, por i pari i Shkupit Petre Shilegov...

Zaevi foli shumë për shqipen, por i pari i Shkupit Petre Shilegov anashkalon gjuhën shqipe

Baba i Shkupit nga rradhat e LSDM-së z. Petre Shilegov në kartolinat e urimeve për festat e fundvitit, uron vetëm maqedonasit, atë nga që urimi ishte i shkruar vetëm në gjuhën maqedone dhe angleze, por asesi nuk e kishte përdorur gjuhën…
Baba i Shkupit nga rradhat e LSDM-së z. Petre Shilegov në kartolinat e urimeve për festat e fundvitit, uron vetëm maqedonasit, atë nga që urimi ishte i shkruar vetëm në gjuhën maqedone dhe angleze, por asesi nuk e kishte përdorur gjuhën shqipe si opsion për të nderuar Shqiptarët në festat e fund vitit, njofton shigjeta.net. Duke u nisur nga kjo që pamë nga faktet që redaksia jonë i pranoi nga disa qytetarë të shqetësuar nga veprimet e të parit të Shkupit na lë në hamendje se mos vallë ky gjest ka ndodhur nga pakujdesia apo ndonjë lëshim teknik, shpresojmë mos të kishte qenë e qëllimshme.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments