Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniXhaferi për ngjarjet e përgjakshme në Kuvend: Isha afër Selës

Xhaferi për ngjarjet e përgjakshme në Kuvend: Isha afër Selës

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi në një intervistë për Dukagjini, ka rrëfyer momentin pas zgjedhjes së tij në këtë pozitë.

Xhaferi rrëfen momentet prej zgjedhjes, dhunës brenda objektit të Kuvendit, shok bombës së parë të hedhur nga policia e deri te dalja nga objekti i parlamentit.

Madje, Kryetari i Kuvendit, rrëfen se pranë vetes në shumicën e momenteve kishte edhe kryetarin e Alencës për Shqiptarët, Ziadin Selën, i cili doli i plagosur.

“Tanë kohën në krahun e majtë, kam pas Selën, por në një moment duke komunikuar me dikë jashtë, kur kthehem nuk e shoh. Dhe nuk dinim më se çfarë ka ndodhur”, tha Talat Xhaferi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments