Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShqipëriVret veten se nuk arriti te paguaj faturen e energjise

Vret veten se nuk arriti te paguaj faturen e energjise

Varfëria, fatura e fryrë e energjisë elektrike dhe pamundësia për ta paguar atë ka shkaktuar viktimën e radhës në Lezhë.

Një 52-vjeçar babai i 4 fëmijëve invalid prej 10 vitësh nga fshati Tale i Lezhës i ka dhënë fund jetës duke pirë fotoksinë, pasi fatura e energjisë elektrike së bashku më debited dhe kamatvonesat e akumulauara ndër vite, i kishte ardhur me një shumë prej 700 mijë lekësh të reja, ndërsa prej dy javësh i ishte ndëprerë energjia si debitor.

Viktima Gjovalin Lazri e ka patur të pamundur që të përballojë këtë fakt dhe sipas familjarëve kishte parajamëruar edhe më parë se zgjidhja e vetme ishte duke i dhënë fund jetës.

Në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar edhe Partia Demokratike e Lezhës. Sinkron Paulin MARKU Kryetar i PD-së Lezhë

Mësohet se prej 2 javësh familjes Lazri i ishte ndërprerë energjia elektrike, ndërsa brenda barakës ku jetonin kishte vetëm një llamp dhe asnjë paisje tjetër që mund të harxhonte energji elektrike.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments