Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaVRAU 7 PERSONA DHE ME PAS VRET VETEN

VRAU 7 PERSONA DHE ME PAS VRET VETEN

NGJARJE TRAGJIKE NE SHBA

VRAU 7 QYTETAR  DHE PASTAJ VETEVRITET

Një person i armatosur ka vrarë me armë zjarri 7 qytetarë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në fund është vetëvrarë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Misuri, në orën 10:15 të mbrëmjes ditën e enjte.

Sipas “New Your Daily News”, 36-vjeçari i armatosur me pistoletë si fillim ka vrarë dy persona në një shtëpi në Texas County.

Megjithëse policia është lajmëruar për të shtënat e armëve nga një vajzë e vogël, vrasësi nuk u ndalua por ka hyrë edhe në tre shtëpi të tjera në Tyrone, një komunitet rural në jug të Misurit.

Ai ekzekutoi në këto shtëpi 5 persona të tjerë, ndërsa një person tjetër mbeti i plagosur rëndë por jashtë rrezikut për jetën, transmeton shekulli.

Pas masakrës ai është larguar, por më pas është gjetur i vetëvrarë në makinën e tij pak kilometra larg zonës.

Policia amerikane nuk e bëri publik identitetin e autorit, por as zbuloi ndonjë motiv që e shtyu 36-vjeçarin drejt këtij krimi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments