/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Vjosa Osmani më e votuara në zgjedhje, mbi 200 mijë vota
Kosovë, Slider

Vjosa Osmani më e votuara në zgjedhje, mbi 200 mijë vota

Kandidatja e iniciativës “Guxo” në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Vjosa Osmani, pritet të thyejë rekordin e votave që ndonjë lider partiak ka marrë ndonjëherë në zgjedhje në Kosovë, pas shpalljes së pavarësisë duke kaluar shifrën e 200,000 votave, pa u numëruar votat nga diaspora, ato me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta.

Sipas medias kosovare, në këto zgjedhje Vjosa Osmani ka marrë 206,570 vota.

Më këtë rezultat Vjosa Osmani ka tejkaluar Albin Kurtin që në zgjedhjet e vitit 2019 kishte marrë 183,952 vota.

February 17, 2021

error: Content is protected !!
Struga Ekspres