Thursday, June 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaVidhen 36 milionë dollarë kriptovaluta, FBI në kërkim të autorit

Vidhen 36 milionë dollarë kriptovaluta, FBI në kërkim të autorit

Policia kanadeze ka arrestuar një të ri që dyshohet se ka vjedhur kriptovaluta me vlerë 36 milionë dollarë.

I dyshuari është adoleshenti sepse ai përdori një pjesë të parave për të blerë një video-lojë.

Agjencitë kanadeze të zbatimit të ligjit kanë punuar së bashku me FBI-në dhe Task Forcën e Krimeve Elektronike të Shërbimit Sekret, sipas një deklarate nga Shërbimi Policor Hamilton.

Deri më tani, autoritetet kanë qenë në gjendje të sigurojnë kriptovaluta të vjedhura me vlerë rreth 5.5 milionë dollarë në këtë rast. Në total, i riu thuhet se ka vjedhur kriptovaluta me vlerë 36 milionë dollarësh.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments