Sunday, May 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniVenko Filipçe: Struga sot ka 2 të prekur me koronavirus

Venko Filipçe: Struga sot ka 2 të prekur me koronavirus

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1504 teste dhe 143 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 43
-Kumanovë 16
-Stip 4
-Prilep 9
-Tetovë 6
-Strugë 2
-Veles 3
-Ohër 2
-Kavadarci 3
-Gostivar 6
-Gevgjelija 4
-Strumicë 11
-Radovish 1
-Koçani 15
-Probishtip 1
-Pehçevë 1
-Valandovë 3
-Vinica 2
-Delçevë 3
-Sveti Nikolla 5
-Kërçovë 2
-Negotinë 1

9 persona vdiqën, një pacient nga Vinica (70), dy pacientë nga Strumica (67 secili), një pacient nga Ohri (48), nga Gostivari (64), dy pacientë nga Tetova (70 dhe 71) dhe dy nga Kumanova (68) dhe 77).

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 17343, numri i pacientëve të shëruar është 14422, numri i vdekjeve është 721, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2200.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments