Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Venko Filipçe: Ohri sot ka 9 të prekur me koronavirus
Maqedoni, Slider

Venko Filipçe: Ohri sot ka 9 të prekur me koronavirus

Në 24 orët e fundit janë realizuar 1363 testime, dhe 118 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 55
-Kumanovë 9
-Dibër 1
-Shtip 1
-Prilep 4
-Tetovë 20
-Strugê 2
-Veles 2
-Manastir 1
-Ohêr 9
-Gostivar 4
-Gjevgeli 1
-Strumicë 2
-Sveti Nikolla 1
-Kërçovê 1
-Resnjë 5

Janë katër persona nga Shkupo që kanë ndërruar jetë nga koronvairusi.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 5311, numri i pacientëve të shëruar është 2048, numri i vdekjeve është 251 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3012.(Struga Ekspres)

June 23, 2020

Struga Ekspres