Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniVenko Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 1321 të prekurit...

Venko Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 1321 të prekurit me koronavirus dhe 26 të vdekurit

Në 24 orët e fundit, janë kryer 3836 teste, dhe 1321 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 583
-Kumanovë 100
-Dibër 12
-Shtip 40
-Prilep 57
-Tetovë 80
-Struga 13
-Veles 64
-Manastir 50
-Ohër 31
-Kavadarci 23
-Gostivar 46
-Gevgjelija 22
-Strumica 15
-Kriva Pallanka 9
-Radovish 5
-Krushevë 8
-Kocani 29
-Probishtip 6
-Demir Hisar 10
-Makedonski Brod 2
-Pehçevë 5
-Berovë 3
-Valandovë 4
-Vinica 13
-Delçevë 6
-Kratovo 4
-Sveti Nikolla 12
-Kërçovë 35
-Resnjë 10
-Negotinë 24

26 persona vdiqën, shtatë pacientë nga Shkupi (65, 50, 65, 72, 76, 60 dhe 80), dy nga Shtipi (64 dhe 50), një nga Prilepi (66), një nga Tetova (71), dy pacientë nga Struga (66 dhe 59), një nga Velesi (68), dy nga Manastiri (55 dhe 57), tre pacientë nga Ohri (77, 63 dhe 80), një nga Kavadarci (71), një nga Gostivari (73), një nga Strumica (62), një pacient nga Kriva Palanka (57), dy nga Radovish (82 dhe 72) dhe një pacient nga Dellçevo (71). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments