/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Vdes mjeku i njohur shqiptar
Kosovë, Slider

Vdes mjeku i njohur shqiptar

Ka vdekur mjeku i njohur kosovar Nusret Zijabeg.

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi.

Dumoshi tha se Zijabeg ishte internist.

“Sot u nda nga jeta miku i familjës sonë, dhe një nga qytetarët e vjetër të Prishtinës, Dr. Nusret Zijabeg. Ishte një mjek internist që numëron një sërë rolesh në shëndetin e njerëzve, mbi të gjitha ishte një njeri i dashur dhe shumë puntor. Me këshillat mjeksore e bujare, zemra e doktor Zijabegut do të jetoj qindra vjet me ne.Lamtumirë Doktor!”.

September 12, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres