Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniValon Syla: Rruga Prizren – Tetovë ju vynë vetëm ambëltorexhive dhe llaskucave

Valon Syla: Rruga Prizren – Tetovë ju vynë vetëm ambëltorexhive dhe llaskucave

Valon Syla
Kujna po ju vynë rruga Prizren – Tetovë… Ambëltorexhive apo Albin Kurtit dhe llaskucave të tij për me ç’nuk diçka. Sepse s’po kanë ku, se nuk ka ndonjë projekt kapital kjo Qeveri, me 2 këmbë të majta.

Nuk prodhohet kurgjo as anej, as knej që me pas nevojë për këtë rrugë. Njerëzit po dalin, disa edhe po ikin nga zori, nga budallaku, dhe jo vetëm nga skamja… investinet në rruge, veç ju ndihmojne me dalë ma shumë edhe me rritë importin ma shumë ne Kosovë, përveç disave mbështetës të VV’së, në Tetovë e Prizren që kohëve të fundit po fascinohen me shitore alla hallall food, kishe na tjerët shitoret i kemi haram.

laplaza
E mas shumti po me keshet që rruga Shkup – Prishtinë… spo ka çka qon atje nga Kosova, përveç rrenave të Albin Kurtit si këto kopallat e tubimeve në Pollog. Për ata po ju vynë edhe një rruge e re për do pare dhe për do rrena tjera, por jo në Shkup, por tash më në periferi, në Tetovë.

Nginu Albin. Nginu Vetëvendosje.

#albanologji #vv #rrenca #llaskuca #kurti

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments