Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniUnë s’jam Albin Kurti, unë jam Ziadin Sela!

Unë s’jam Albin Kurti, unë jam Ziadin Sela!


“Unë nuk jam Albin Kurti, unë jam Ziadin Sela”, ka qenë përgjigja e kreut të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në debatin Click Plus në TV21, ku ai është pyetur rreth debatit që së fundi po zhvillohet në Maqedoninë e Veriut se Sela është ndryshimi në Maqedoni sikur në Kosovë dhe se ai është një figurë që ka simbolikën e Albin Kurtit. Sipas Ziadin Selës, ky debat duhet të mbyllet njëherë e përgjithmonë. Sipas tij, Albin Kurti në Maqedoni është ajo parti e cila do ta rrëzojë BDI-në. “Zgjedhjen shqiptarët duhet ta shohin në mënyrë simbolike tek liderët që i kanë këtu brënda. Se kush është Albin Kurti, për mua Albin Kurti është simbolikë e ndryshimit, atëherë Albin Kurti në Maqedoni është ajo parti e cila do ta rrëzojë BDI-në nga qevrisja e cila 18 vite ka sjellë monizëm dhe ka diskriminuar dhe ka shtypëur votuesit e saj” u shpreh Sela në Tv21. (INA)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments