Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniUlet çmimi i benzinës, shtrenjtohet dizeli

Ulet çmimi i benzinës, shtrenjtohet dizeli

Me vendim të Komisionit Rregullator për Energjetikë (KRRE), çmimet e shitjes me pakicë të benzinës ЕUROSUPER BS-95 dhe ЕUROSUPER BS-98 ulen për 1,00 den/litër, ndërkaq çmimet e shitjes me pakicë të ЕURODIZELIT (D-Е V) dhe të Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri (ЕL-1) rriten për 1,00 den/litër.

Nga data 28.9.2021, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

Benzinë për motorë EUROSUPER BS – 95 72,00 (denarë/litër)
Benzinë për motorë EUROSUPER BS -98 74,00 (denarë/litër)
Naftë për motorë EURODIZEL BS (D-E V) 63,00 (denarë/litër)
Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) 65,00 (denarë/litër)
Mazut М-1 SU 39,780 (denarë/kilogram)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments