Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniTurqia dridhet nga një tjetër tërmet

Turqia dridhet nga një tjetër tërmet

Një tërmet tjetër raportohet të ketë goditur qendrën e Turqisë.

Shërbimi Gjeologjik i ShBA-së thotë se një lëkundje me magnitudë prej 5.5 shkallësh është ndier rreth 10 kilometra afër qytetit të Golbasit, raporton BBC, transmeton KlanKosova.tv.

Megjithatë Qendra Sizmologjike Evrpiano-mesdhetare franceze tha se tërmeti afër Golbasit kishte shkallë prej 5.6 shkallësh dhe ishte në thellësi prej dy kilometrash.

Të dy agjencitë kanë njoftuar se tërmeti ka ndodhur në orën 03:13 të mëngjesit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments