Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiTronditet Veleshta e Strugës pas lajmit se njëri nga viktimat e sulmit...

Tronditet Veleshta e Strugës pas lajmit se njëri nga viktimat e sulmit në Vjenë ishte nga ky fshat

“Ajo që po flitet sot në Veleshtë, pas ngjarjes së mbrëmshme në Vjenë, është se 21-vjeçari Nexhip Vranezi nga Veleshta, përfundoi shërbimin e tij ushtarak në Austri disa ditë më parë dhe nesër pritej të fillonte punën e re. Në fakt, dalja e tij mbrëmë, sipas banorëve, ishte festë për shkak të punës së re.

Familjarët e Nexhip Vrenezit thonë se ende nuk besojnë në atë që ka ndodhur.

Kaba kujtoi se Nexhip Vrenezi ishte një djalë me mentalitet perëndimor të jetës dhe sjelljes, i cili u rrit dhe ishte arsimuar në Austri. Nuk e njihte Veleshtën, por vinte këtu me kënaqësi. Vrenezi do të varroset në Veleshtë.

Miki Trajkoski

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments