/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Tragjedi në ditën e parë të shkollës, vriten me thikë 8 fëmijë (VIDEO)
Bota, Slider

Tragjedi në ditën e parë të shkollës, vriten me thikë 8 fëmijë (VIDEO)

Një burrë i armatosur me thikë ka shkaktuar një sulm të rëndë në një shkollë fillore në Kinë.

40-vjeçari, mbiemri i të cilit është Yu, nisi sulmin në shkollë rreth orës 8 të mëngjesit në provincën Hubei, tha policia në një deklaratë.

Përveç tetë fëmijëve të vrarë në sulm, dy fëmijë u plagosën, deklaroi policia. Emrat dhe fëmijëve që janë vrarë në këtë sulm të tmerrshëm nuk janë bërë me dije. I dyshuari u arrestua menjëherë, kurse motivi nuk dihet, shkruajnë mediat botërore.

Sulmet me thikë janë bërë thuajse të zakonshme në Kinë. Në prill të vitit 2018, nëntë fëmijë të shkollës së mesme u vranë nga një koleg, që tha se ishte poshtëruar nga moshatarët.

September 3, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres