Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaTerroristi ne Finlande ther tre muslimanë deri ne vdekje

Terroristi ne Finlande ther tre muslimanë deri ne vdekje

‘DailySabah’ ka raportuar se një terrorist i cili momentalisht nuk i dihet identiteti, në qytetin Lauka të Finlandës, ka ther deri në vdekje një çift dhe kamarieren në një restaurant.
Capture
Vrasësi terrorist e ka ther deri në vdekje çiftin Azizin dhe Asiyan dhe kamarieren Kubru Turan.
Pas vrasjes makabre, ai menjëherë ka lajmëruar përmes telefonit aktin e tij. Policia në vendin e ngjarjes e ka arrestuar, I cili sipas të gjitha gjasave është me nacionalitet të huaj.
Policia Finlandeze ka filluar hetimet, ndërsa për motivet ende nuk dihet, porse besohet se ka qenë sulm me motive raciste e anti-Islame, pasi që viktimat kanë qenë me prejardhje nga lindja dhe me përkatësi Islame.
Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments