Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaTërmet i fuqishëm në Itali, shembje dhe 40 të plagosur

Tërmet i fuqishëm në Itali, shembje dhe 40 të plagosur

Krahas Catanias, tërmeti u ndje edhe në Siracusa, Enna dhe Messina.

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.8 ballë të shkallës rihter u shënua gjatë natës mes të premtes dhe të shtunës në Itali, në zonën e Catania.

Epiqendra e tij u shënua mes zonës së Messina dhe Ragusa. Si pasojë e lëkundjeve të fuqishme pati shembje në ndërtesa si dhe disa persona të lënduar.

Krahas Catanias, tërmeti u ndje edhe në Siracusa, Enna dhe Messina.

Bilanci paraprak flet për rreth 40 persona të plagosur, fatmirësisht pa rrezik për jetën.

Tërmeti u shënua rreth orës 02.30 të natës, duke krijuar panik mes banorëve, të cilët dolën nxitimthi në rrugë.

Në zonë ndërhyn shërbimi zjarrfikës, policia dhe mbrojtja civile, për t’iu ardhur në ndihmë të dëmtuarve.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments