Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniTensione në Higjienën Komunale, tre punëtorë të lënduar, katër të arrestuar

Tensione në Higjienën Komunale, tre punëtorë të lënduar, katër të arrestuar

Kryetari i Sindikatës para objektit të Higjienës Komunale tha se sonte gjatë tentimit të policisë për të liruar rrugën për të kaluar kamionët, janë lënduar tre punëtorë. Ata thonë se edhe katër punëtorë janë arrestuar, raporton SHENJA.

Nga sindikata thonë se ata kërkojnë të bisedojnë për kërkesat e tyre, e që janë, rritja e rrogës, K-15, dhe rregullimi i stazhit.

Sipas tyre, e gjithë situata mund të rregullohet me dialog, por që, po refuzohet nga pala tjetër.

“Për fat të keq sonte ndodhi të intervenojë edhe njësiti special që të dalin disa kamionë, të cilët do të grumbullojmë mbeturina në qytet të Shkupit. Në emër të Sindikatës kërkojë falje, por duhet ta dinë njerëzit se punëtorët kanë probleme. Për fat të keq nga pala tjetër nuk ka dëshirë për zgjidhje. Policia me intervenim mundësi të dalin kamionët, ndërsa nga ai intervenim u lënduan 3 punëtorë. Vlerësojmë se zgjidhje e problemit nuk është në këtë mënyrë por nëpërmjet bisedimeve”, tha kryetari i Sindikatës,

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments