Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiTë gjithë shqiptarët e Strugës nderuan trimin nga Ladorishti, komandant Zaim Ajron...

Të gjithë shqiptarët e Strugës nderuan trimin nga Ladorishti, komandant Zaim Ajron (FOTO)

Familja e komandantit Zaim Ajro nga Ladorishti i Strugës,më në fund u bënë shtëpinë e tyre falë humanistëve strugan brenda dhe jashtë vendit dhe gjithë shqiptarëve që kontribuan për ndërtimin e kësaj shtëpie.Djali i Komandant Zaim Ajros falenderoi të gjithe ata qe kontrubuan në ndertimin e shtepise se tyre, shkruan Struga Ekspres.
“Unë Nuhi Miftari në emër te familjes time së pari falenderoj Allahun e Lartë Madhërishëm si shkaktar kryesor për këtë çështje. Falenderoj Bashkësine Shqiptare-Islame Schwerzenbach në krye me Azir Ajro dhe Idris Murtishi. Falenderoj të gjithë mërgimtarët dhe bashkëfshatarët për kontributin e tyre. Gjithashtu falenderoj Shoqatën Islame Ladorishtë dhe Bashkesinë Lokale Ladorishtë bashkë me kryetarin Xhevdet Dauti.
Të gjithë e dimë për veprat heroike, trimërinë dhe sakrificat e babait tim për popullin Shqiptar. Rroftë vepra dhe kontributi i Zaim Ajros për popullin Shqipëtar dhe të drejtat e tyre, Rroftë populli Shqipëtar. Atdheu detyrë mbi detyre!”, perfundoi Nuhi Ajro.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments