Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniTani mund të gjeni punë në Gjermani, Norvegji dhe Suedi vetëm me...

Tani mund të gjeni punë në Gjermani, Norvegji dhe Suedi vetëm me pasaportë të Maqedonisë

Tani është e lehtë të gjesh punë në Gjermani, Suedi dhe Norvegji, edhe atë me pasaportë të Maqedonisë. Nëse vizitoni faqen, ec.europa.eu/eures, mund të gjeni punë në një nga shpalljet që janë publikuar, përcjell Fol.

Nëse dëshironi të shkoni në Suedi, ju duhet vetëm pasaporta, ndërsa kushtet tjera negociohen me punëdhënësin. Sipas përfaqësuesit të Ambasadës Suedeze në Kroaci, nuk vendet e Skandinavisë nuk ju duhet vizë migrimi. Mjafton që vetëm një anëtar i familjes të gjejë punë dhe pastaj të tërheqë edhe anëtarët e tjerë. Pothuajse identike është edhe nisja për në Norvegji.

Kjo është faqja e internetit për punë në Gjermani: www.jobboerse.arbeitsagentur.de

Këto vende përballen me një numër të madh mungesash të stafit, portali ‘Fol’ në mënyrë të veçantë i ka listuar edhe atë në këta sektorë:

Gjermania: IT, inxhinierë mekanikë, elektronikë, elektricist, instalues ​​elektrik, hidraulik, mjekë, infermiere dhe kujdestarë të personave të moshuar dhe fëmijëve të sëmurë.

Suedia: dentistë, kontabilistë, kuzhinierë, bakers, moleraj, teknikë ndërtimi dhe inxhinierë, inxhinierë elektrikë, sektori IT.

Norvegjia: kuzhinier, bukpjekës, teknikë ndërtimi dhe inxhinierë, infermiere dhe mjekë.

Punohet 7,5 orë në ditë dhe punëtorët marrin 30 ditë pushim. /Fol/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments