Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSulmoi fizikisht mjekun, kallëzim penal ndaj një 32-vjeçari

Sulmoi fizikisht mjekun, kallëzim penal ndaj një 32-vjeçari

Është shoqëruar në polici 32 vjeçari i cili sulmoi mjekun në Klinikën e Toksikologjisë një ditë më parë. Nga Ministria e Brendshme njoftuan se ndaj tij do të dorëzojnë kallëzim adekuat. Si pasojë e goditjeve, mjeku kishte marr disa lëndime në trup, por ai është në gjendje të mirë shëndetësore. Incidenti kishte ndodhur pasi mjeku nuk kishte pranuar ta kontrollonte fëmijën e sulmuesit, me arsyetimin se fëmijët nën moshën 14 vjeçare trajtohen në Klinikën e Pediatrisë. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe dhe Oda e Mjekëve dënuan ashpër sulmin ndaj mjekut. Iu bën thirrje institucioneve kompetente të hetojnë rastin dhe sanksionojnë autorin e sulmit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments